Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a jogi teendő, ha húsbolt...

Mi a jogi teendő, ha húsbolt költözött a lakásom alá, és a tulaj a lakók megkérdezése nélkül az épület homlokzatára szereltette a nagy kapacitású hűtőinek kompresszorait?

Figyelt kérdés

Társasház első emeletén lakom. A lakás alá beköltözött egy húsbolt, és mindenféle kérdés vagy engedély nélkül az erkélyem és az egyik ablakom alá felraktak egy-egy kompresszort (a többi lakóval beszéltem, velük se egyeztettek erről). A lakók közül engem zavar a legjobban, mert közvetlenül alattam van a bolt. A kompresszorok hangosak, és rezgést is generálnak.


A kérdéseim:


1. Milyen engedély kell a kompresszorok homlokzatra szereléséhez?


2. Ha kell engedély, akkor arról melyik jogszabály rendelkezik?


3. Mit érdemes tenni (kihez érdemes fordulnom először, ha panaszt/feljelentést akarok tenni)?


Előre is köszönöm szépen a segítséget.



2021. ápr. 2. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1.

-A hely rendeleteket nézd néz meg, ezek településenként változnak.

-A homlokzat társasházi közös tulajdon. Tarsasházi törvény, SZMSZ az irányadó.

2021. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Birtokvédelmi eljárást indíthatsz a jegyzőnél
2021. ápr. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Költözz el ha nem tetszik !
2021. ápr. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az első két válaszolónak köszönöm szépen a segítséget.


#3: Nem tetszik, és nem költözöm el. Punktum.

2021. ápr. 3. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!