Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kutyám teherbe ejti a...

Ha a kutyám teherbe ejti a szomszéd kutyáját, akkor a szomszéd jogilag követelheti hogy a születendő kiskutyák költségeinek legalább egy részét álljam?

Figyelt kérdés

Az történt hogy a kutyám átment a szomszédhoz (a szomszéd kerítése, nem az enyém, nem hiányos hanem az egész alacsony) és reggel találta meg ott nála az én kutyámat is, elvileg bár én nem láttam de elmondása szerint élvezték egymás társaságát.


A szomszédom azt mondja ha lesznek kiskutyák akkor nekem kell állni minden költség legalább felét ameddig nem sikerül az összeset elajándékozni. Jogileg kötelezhet erre?


2021. ápr. 3. 12:40
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
77%

Kárt okoztál, azt követelheti polgári perben

A kerítés kérdése pedig lényegtelen, mivel neked kötelességed a kutyádat a portádon belül tartani.


Én a helyedben megegyeznék vele

2021. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Tudja bizonyítani, hogy a te kutyád fedezte be az övét? Van tanúja? Jelentsen csak fel, 2 tanú kell hozzá! Már az írásbeli feljelentéshez is 2 tanú aláírása. Ha követeli a pénzt, akkor ajánld fel, hogy a kiskutyákat elviszed. És semmi dolga velük. Amíg szopnak, addig sem kell etetnie őket. Utána elviszed. Ha meg nem ismered el hg a tiéd tette, semmit sem tehet.
2021. ápr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Tehát jogilag kárt okoztam hogy az én kutyám befedezte az övét, mert kicsi a kerítése a szomszédnak?


Amúgy szerintem igenis számít a kerítés kérdése, ha ő szabványos kerítést építetett volna mint mindenhol van, nem tudnák átugorni. Ez a kerítés kb 1 méteres, nem is drótháló hanem deszkák. Tipikusan spórolni akart anno, jó van az úgy'. Amúgy az ő kutyája is járt már nálam az évek alatt nem is egyszer, nem csak az enyém szökik át, sőt ez az első hogy az enyém átszökött.

2021. ápr. 3. 16:49
 14/25 anonim ***** válasza:

"Tehát jogilag kárt okoztam hogy az én kutyám befedezte az övét, mert kicsi a kerítése a szomszédnak?"


Ha nincs kerítése, akkor is te vagy a felelős a kutyádért, tetteiért.

Egyébként már írták.

A tulaj/gazda kötelessége a telekhatárain belül tartani az állatát.


Ha más kutyája csinálja föl, akkor a más kutya gazdája is felelős.

Csak nehéz bizonyítani.

Ha van videófelvétel vagy tanú vagy apasági vizsgálat, akkor fizethetsz kártérítést IS.

2021. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Ez az, amit már írtam én is, hogy van - e tanú. Mindaddig ártatlan vagy, amíg az ellenkezőjét be nem bizonyítják! Más eb is beszökhetett! Drágább egy genetikai vizsgálat annál, hogy ez megérje. Jelentsen fel, és bizonyítsa! Kiröhögik! Ne fossál már! Jah és szerezz be kennelt.
2021. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Te miért nem építettél normális kerítést?


És igen, ha perel, ez egy nyerhető ügy számára, neked meg akár 1 millió körüli összegbe is fájhat.

Javaslom, hogy keress egy ügyvédet!

2021. ápr. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Miért kellene nekem más hiányos / nem megfelelő kerítését felépíteni?
2021. ápr. 3. 18:14
 18/25 anonim ***** válasza:
Mert téged kötelez a jogszabály arra, hogy a portádon belül tartsd a kutyád. Az ő kerítése megfelelő volt, hiszen az ő kutyája nem szökött át hozzád.
2021. ápr. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

De átszökött már az is az évek alatt nem is egyszer ahogy írtam pár kommentel feljebb. Ez így hülyeség, ha lebontaná a kerítését akkor nekem meg láncol kellene tartani a kutyát? Ja várj az meg illegális már pár éve.


Bocs de túl laikus vagy, én sem vagyok jogász de azt mondani hogy neked kellett volna felépíteni más kerítését...

2021. ápr. 3. 18:21
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
Hol írtam, hogy neked kellett volna más kerítését èpítened? Saját kerítéseddel foglalkozz!
2021. ápr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!