Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kutyám teherbe ejti a...

Ha a kutyám teherbe ejti a szomszéd kutyáját, akkor a szomszéd jogilag követelheti hogy a születendő kiskutyák költségeinek legalább egy részét álljam?

Figyelt kérdés

Az történt hogy a kutyám átment a szomszédhoz (a szomszéd kerítése, nem az enyém, nem hiányos hanem az egész alacsony) és reggel találta meg ott nála az én kutyámat is, elvileg bár én nem láttam de elmondása szerint élvezték egymás társaságát.


A szomszédom azt mondja ha lesznek kiskutyák akkor nekem kell állni minden költség legalább felét ameddig nem sikerül az összeset elajándékozni. Jogileg kötelezhet erre?


2021. ápr. 3. 12:40
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:

Ja várj biztos városi gyerek vagy, elmagyarázom hogy működik erre a kertesházaknál.


Nincs 2 kerítés egymás mellett pár centinre, egyik oldal a tied, a másik a szomszédé és mindenki köteles a sajátját felépíteni. A kertlábszomszédnál pedig feleztek 50-50%.

2021. ápr. 3. 18:37
 22/25 anonim ***** válasza:

Hát ennek a teóriádnak utána nézhetsz jobban, mivel évek óta nincs már ilyen kerítésjog.

És képzeld kertesházban nőttem fel és egyik oldalról dupla kerítés volt, másik 2 oldalról meg semmi

2021. ápr. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"egyik oldal a tied, a másik a szomszédé és mindenki köteles a sajátját felépíteni. A kertlábszomszédnál pedig feleztek 50-50%."

Az volt 30 éve központilag, de most a helyi építési szabályzatban van benne, vagy leginkább nincs benne.


Az biztos, hogy senki nem kötelezhető kerítés építésére.

Ez alól az utcafronti kerítés lehet kivétel (településképi szempontból).



Az a kerítéstől független, hogy hogy oldod meg, hogy ne hagyja el a telket a kutyád.

2021. ápr. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Ne játszátok már magatokat, üssetek be egy random települést meg hogy helyi építési szabályzat, most néztem meg a saját településemen kívül 5-öt és mindbe benne van a kerítés építés valamilyen formában.


Lényeg a lényeg, a kérdéses kerítés a szomszédé KÖTELEZŐEN, neki kell megépítenie. Tehát ha hiányos, nem megfelelő az az ő sara, nem az enyém.

2021. ápr. 3. 20:17
 25/25 anonim ***** válasza:

24

linkelj már be párat, mert én nem hiszem!

2021. ápr. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!