Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 14 évesen nem késő még igényel...

14 évesen nem késő még igényelni az első személyi igazolványt?

Figyelt kérdés

Üdvözlök mindenkit! A fiam aprilis 30-án lesz 14 éves ,akkor szeretnék neki személyi igazolványt igényelni. Viszont: most,hogy jobban utana olvastam,azt írják mindenhol,hogy 14 év alatt is KÖTELEZŐ(azt gondoltam,hogy lehetősèg van rá,de nem kötelező) Megbüntethetnek ezért?

AZ anyakönyvi kivonatot kedden igémylem meg,mert a költözés során elkeveredett.



2021. ápr. 4. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
69%
Nem túl ismert ez, hogy kell. Az emberek többsége ugyanabban a hiteben van kérdező, mint te, hogy csak 14 évesen kell. :) Ha egyszer én is nem olvasok véletlenül egy ilyen cikket az interneten, én se tudtam volna. Szerintem nem is olyan régóta kötelező, hogy azalatt is legyen.
2021. ápr. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Akkor talán nem én vagyok AZ egyetlen!:) Mindenkinek nagyon köszönöm a segítőkész válaszokat!
2021. ápr. 4. 18:07
 13/14 anonim ***** válasza:
Vagy 10 éve kötelező.
2021. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Lakatos Adolf válasza:
Igen kell neki fényképes igazolvány abban a korban.
2021. ápr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!