Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi van akkor ha visszalépek...

Mi van akkor ha visszalépek attól hogy vádlott vagyok?

Figyelt kérdés
Szóval történt egy könnyű testi sértéses ügy még 3 évvel ezelőtt, valami iszonyat lassan haladt, második vallomást nyáron kértek tőlem, amikor már alig emlékeztem rá. Most kaptam egy levelet, hogy lesz előkészítő ülés amin nem kötelező részt vennem, viszont mi történik akkor ha ott bejelentem, hogy én már túlléptem ezen az ügyön, nem szeretném ha vádlott lennék, visszalépnék ettől? Nem lesz a jövőben tárgyalás, egyáltalán milyen következményekkel járna?

2021. ápr. 4. 21:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
De miért ne büntessék meg a verekedőt??
2021. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mert nekem felesleges plusz munkával járna az egész és már nem érdekel az ügy.

Szóval a tárgyalásra nem vagyok köteles elmenni?

Eddig csak az előkészítő ülésről kaptam levelet, ha ott nem vallja be a vádlott, akkor elvileg kitűznek egy bírósági tárgyalást.

Amúgy rendőrségen tettem feljelentést ellene még anno, nem tudom hogy ez számít-e

2021. ápr. 4. 22:02
 13/18 anonim ***** válasza:
92%

Vannak ugyek amibol siman kitancolhatsz, ezek onvadas dolgok. Ha visszavonod a feljelentest, akkor ejtik az ugyet. Ilyen pl. egy sima lopas.


Ellenben a konnyu testi sertes eroszakos buncselekmeny, ami torvenyileg uldozendo. Ez annyit jelent, hogy hiaba vonod vissza a feljelentest, az ugy vegig megy minden keppen.

2021. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
59%
Ez esetben ejtik az ügyet és kész.
2021. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A könnyű testi sértés nem közvádas
2021. ápr. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a testi sértés magánvádas


Kivéve ha 8 napon túl gyógyuló sérülést okoz(súlyos testi sértés)


Tehát ha összeveszel a haveroddal kártyázás közben, és pofáncsap, akkor ha feljelented indul ellene eljárás, te lezsel a vádló, nem az ügyészség.


Sokan amugy összekeverik a szezont a fazonnal.

Sokan a testi sértést és a garázdaságot összekeverik.

A garázdaság közvádas, de az több mint a testi sértés...


Ha az utcán egy örjönfő ember oda megy hozzás és megver, na aza garázdaság

ha otthon összeveszel valakivel, vagy valaki haragszik rád és megüt, megver az csak testi sértés


A testi sértés magánvádas.

Ha a vádló nem jelenik meg a meghalgatáson, vagy már a tárgyaláson akkor a bíróság ejti az ügyet.


A 15ös versenyző butaságokat ír.

2021. ápr. 5. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
A vád konkrétan közveszélyokozás bűntette
2021. ápr. 5. 11:59
 18/18 anonim ***** válasza:
16-os. Milyen butaságot ír 15-ös????
2021. ápr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!