Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Garancia: Hogyan lehet jogszab...

Garancia: Hogyan lehet jogszabályokra hivatkozni? Egészségre ártalmas. (Bulgáriai cég eMag-on keresztül.)

Figyelt kérdés

Vásároltam egy fejhallgatót (0 Ft szállítási költsége volt), a csomagot elvileg Bulgáriából küldték. Azért elvileg, mert 1 munkanapos kiszállítás szerepel a csomagon, amit a távolság (910 km) és az áru értéke miatt igencsak megkérdőjelezek.

A vásárolt termék megérkezett (igen hamar, már nem emlékszem pontosan, de vagy 1 vagy 2 nap alatt), azonban olyan anyagból készült, ami az egészségre ártalmas, azonnal érezni, hogy az agyi idegeket megtámadja.

(az eMagon keresztül egy ügyintéző hölgyön keresztül jöttek-mentek az üzenetek.) A forgalmazó elismerte a toxikus szagot ezekkel a szavakkal, idézem: „Ha a fejhallgatót kicsomagolják, és 1-2 órán át hagyják őket, akkor megszűnik a szaga, és nincs miért aggódni.” 1: Több, mint 15 órán át hagytam levegőn és nem kezdett szűnni a szaga, tehát igenis van miért aggódni.


A legolcsóbb futárral egyébként 6.700 Ft-ért megy vissza, ha én, mint magánszemély adom fel, ami nincsen rendben, mert a cégnek a hibája, hogy mérgező terméket árul.


Tehát a kérdés az, hogy hogyan tudom elérni (hogy ők is felfogják, amit nem akarnak), hogy visszafizessék a 100%-át. _Előre is köszönöm a segítsége(ke)t!



2021. ápr. 5. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem, miért kellene magánszemélyként visszaküldened, ugyanúgy a forgalmazó cég küldené, te pedig megtérítenéd legrosszabb!!! esetben. Elvileg így jött, az sem volt drágább.

De ezt simán vissza kellene venniük.


Fogyasztóvédelemhez nem tudom, mennyire lehet fordulni.

2021. ápr. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem erre való a fogyasztóvédelem? De legyél 100%ig biztos benne, hogy mérgező...
2021. ápr. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
65%

Azt honnan a fenéből vetted, hogy Bulgáriában adták fel a csomagot? Az Emagnak van magyar kirendeltsége, magyar raktára is, simán lehet, hogy itt adták fel. Hogy bulgár gyártmány, vagy nem tudom mi, az egy másik dolog.


De tény, hogy az a lényeg, hogy mi van a szállítólevélre írva feladóként.


Kétlem, hogy lehet érezni, hogy az agyi idegeket megtámadja valami toxikus anyag, ha ilyesmit érzel, akkor bizony hipochonder vagy.


Az ügyintéző a leírtak alapján nem ismert el semmi olyasmit, hogy valóban az ártalmas, hanem meg akart nyugtatni, mert mégse mondhatja, hogy hülyeséget beszélsz, még akkor sem, ha így gondolja.


Az internetes rendelés esetén van arra lehetőség, hogy minimum 2 hétig elállj a szerződéstől indoklás nélkül, ha magánszemély vagy, (nem kértél cég nevére ÁFÁ-s számlát, ÉS magánszemély a címzett).

Ebben az esetben azonban a visszaküldési díjat a feladó, azaz te fizeted.


Amennyiben valóban arról van szó, hogy egészségre káros az anyag, és ezt nem csak te mondod, akkor szakvéleménnyel kell bizonyítanod, akkor megillethet valóban a feladási díj.

99.99999999999999999999999999999999% azonban, hogy nem mérgezi az agyi törzs sejtjeit a cucc, és ezt csak te képzeled be. Sajnálom, mert nem lehet jó ilyen tévképzetekkel élni. Ha megnyugtat, vizsgáltasd ki, fizetheted a szakértőt, letelik a két hét, és akkor már bukod az elállási díjat is, de a szakértő felé is kell persze fizetni a postaköltséget...

2021. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
14 napon belül indoklás nélkül visszaküldheted.
2021. ápr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem erre a 14 naposra írta a postaköltséget, mert azt a vevőnek kell fizetni.
2021. ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a shop ÁSZF-jét, hogy mit ír a szállítási költségről. Ami abban van, az az irányadó, hiszen azt mindkét fél elfogadta a szerződés megkötésekor.
2021. ápr. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!