Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha vkinek két ingatlana van,...

Ha vkinek két ingatlana van, akkor választhat, hogy egy keletkező tartozást melyikre terheljenek?

Figyelt kérdés
Tehát ha nem tudja kifizetni az összeget, amit valamiért muszáj volna.

2021. ápr. 5. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

De ez hitelfelvételnél szokott lenni, hogy melyikre terheljen jelzálogot a hitelt adó bank. Persze ha azt az ingatlant a bank nem tartja megfelelőnek, akkor azt nem lehet választani.

2021. ápr. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem hitelre, nem bankra gondoltam (szerencsére). Pl. ha majd a TB-t (most más a pontos neve) nem tudom esetleg fizetni.


Vagy ha odaáig eljutnék, az éves ingatlanadót (vagy hasonló neve van) de ez nem számít nagy összegnek. Az egyik ingatlan éves adóját a másik ingatlanra terhelhetem? (Sose lehet tudni, mit hoz a holnap...)

2021. ápr. 5. 19:16
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy parkolási bírságot, kb. 90 ezer Ft volt, 2 ingatlanra és 2 autóra rakták rá. Végrehajtó mindenre ráteszi.
2021. ápr. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ezt az arcátlanságot!

Végrehajtót nem ellenőrzi senki? ki áll felette?... gondolom gyakorlatilag senki, max elméletben...

2021. ápr. 5. 19:50
 5/7 anonim ***** válasza:

A 90e Ft-os parkolási bírság már alaposan felduzzad mindenféle büntetőkamatokkal, végrehajtási költségekkel, mire a végrehajtóhoz kerül. Ezért is nem szabad eljutni idáig.

Ha a végrehajtó elárverezi (=elkótyavetyéli) az egyik ingatlant és abból bejön a tartozás, akkor máshoz már nem nyúlhat.

Pontosan nem tudom, mi a rendje ilyenkor a terhelés levételének, de mást akkor már nem árverezhet el. Viszont amíg nincs elárverezve, addig mondhatja, hogy nem lehet tudni, mennyi jön be ebből, ő pedig be akarja magát biztosítani.

2021. ápr. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A végrehajtó a végrehajtást kérelmező érdekei szerint jár el.

Nem érdekli hogy te mit szeretnél, neki az a célja, hogy visszaszerezze a megbízó pénzért.

2021. ápr. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5. A felduzzadt összeg volt 90 ezer, az eredeti összeg 20 ezer volt, a többi volt a végrehajtási stb. költség.
2021. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!