Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A dohányzást miért nem tiltják...

A dohányzást miért nem tiltják be végre?

Figyelt kérdés

Szerencsére már legalább egekben az ára, így kevesebben engedhetik meg maguknak.

Ezt leszámítva még mindig sokan dohányoznak tiltott helyeken például buszmegálló. Rendőrök semmit nem tesznek ellene.



2021. ápr. 5. 21:26
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ja és alkoholt meg a kábót is! Tilcsákbe!
2021. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 árokpart ***** válasza:
18%
Rendőrök? A dohánytermékek nem illegális dolgok.
2021. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Mert naponta! 1 milliárd beveétele van belőle az államnak.

És minél drágább lesz, annál több lesz a bevétel, annál kisebb az esély a betiltására.

2021. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%
Mert diktatúra lenne, gondolj bele ha nem dohányozhat senki sem akkor még senki sem, akkor gyártani is felesleges. Illetve valahogy csempészni kell így majd. És bizony sok ember dühös lesz mert nem dohányozhat. Rögtön megdőlne a kormány. Amúgy én nem dohányzom ez engem nem érint de amúgy az embereknek lehetne annyi esze hogy megprobálhatnak leszokni, de ez rajtuk múlik.
2021. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2: De buszmegállóban dohányozni az.
2021. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan lenne, mint a szesztilalom hatása az USA-ban. Csak a csempészet, feketekereskedelem erősödne, szervezettbűnözés profitálna nagyot a dologból, míg az állam jelentős bevételektől esne el.

A társadalom is rosszul tűrné, nagyon sokan elleneznék, lázadoznának az intézkedés ellen. Ezért habár társadalmilag sok előnye is lenne, nem fogják betiltani a politikusok a dohánytermékeket.

2021. ápr. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tiltással pontosan az lenne,amit az előttem szóló is írt. A dohányzás visszaszoritasahoz prevenciora van szükség, de hat kinek érdeke ez? Tudom, hogy borzalmas ez így, de az államnak is jövedelem, jóformán az egekben vannak az árak, mégis veszik. Dohanyboltosoknak is pénz, ami a Fidesz közeli emberekhez vandorol. Végül maguknak a gyártóknak is hihetetlen forgalmat generál. A lánc végén van az ember, a fogyasztó, aki szívja, csak o tudja ezt az egészet befolyasolni, amit minden szereplő pontosan tud, a dohányzás addiktiv hatását pedig rendre ki is használják.

Egyszóval undorító, de a pénz beszél, nem az egészség.

2021. ápr. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felőlem mindenki úgy cseszi szét a saját egészségét ahogy akarja, de legyen már jogom ahhoz, hogy nekem ebben ne kelljen részt vennem. Ha egy dohányos másokat is passzív dohányzásra kényszerít azzal, hogy nem a kijelölt helyen füstöl azt kíméletlenül meg kellene büntetni pl. kezdhetnék közmunkásként eldobált cigicsikek begyűjtésével.
2021. ápr. 18. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!