Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor jelentettek be a jarvany...

Mikor jelentettek be a jarvany (covid19) hivatalos kitoreset MAGYARORSZAGON? A korabbi influenza jarvanyokhoz hasonloan. Nem a vilagjarvanyra es nem a WHO marcius 11-ei bejelentesere gondolok, az megvan. Elore is koszonom.

Figyelt kérdés

#hvatalos jarvany #covid19 bejelentes #jarvany Magyarorszagon #mikortol covid19
2021. ápr. 6. 14:28
 1/8 A kérdező kommentje:
A koronavirus 2020 Marciusaban beiktatott vedelmi intezkedesek jogalapja miatt kerdenem ezt.
2021. ápr. 6. 14:33
 2/8 molnarmarcell21 ***** válasza:
2021. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

NEMZETI NÉPEGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT

Tájékoztató az influenza figyelőszolgálat adatairól

Magyarország

2020. 04. hét

Megkezdődött hazánkban az influenzajárvány


Valami ilyesmit keresnek, egy hivatalos - irasban rogzitett, jogilag erveleshez hasznalhato bejelentest. Szoban bejelentve, hogy matol vedekezunk, ez a birosagon nem felhasznalhato. de koszi

2021. ápr. 22. 15:56
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

Én itt keresném, de nem találtam ilyen hivatalos közleményt. Talán a veszélyhelyzet elrendelése hasonlítható ahhoz a meghatározott időpontban életbe léptetett védekezéshez, mint amilyet írtál.

2021. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A legkorábbi hasonló rendelet az a koronavírus járvány miatt érvénybe léptetett 40/2020. (III. 11.) kormányrendelet a veszélyhelyzet kihirdetéséről.
2021. máj. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Koszonom a kedves valaszokat. Hivatalos bejelentest azota sem talaltam. A veszhelyzet bejelentese kormanyrendelet altal szerintem nem azonos a hivatalos jarvany bejelentesevel. Hivatalosan bejelentett jarvany nelkul furcsanak talalom a kormany rendeletet. Igazabol a WHO is csak annyit mondott, hogy ez a COVID jarvany hordozza a Pandemia, vilag jarvany karakterisztikait. Utana javaslatokat tettek a vedekezesre. Szerintem ez sem ugyanaz, mint amikor az Ebola jarvanyt valamelyik Afrikai allam hivatalosan bejenti datum szerint.
2021. máj. 15. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Hát találtam egy valamivel konkrétabb intézkedést:

283/2020. (VI. 17.) Korm. rendelet a járványügyi készültség bevezetéséről

Ez talán még közelebb van az általad keresett járványkezdettől. Persze járvány volt azelőtt is, de itthon ekkor jelentették ki állami szinten ezt először.

2021. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Habár ha jól értelmezem ez csak egy átmeneti intézkedés volt, ami leváltotta a korábban idézett márciusi veszélyhelyzetet (ez volt ugye amikor nyárra minden nyitott), de ettől korábbi bejelentést járvány címszóval sajnos nem találtam.
2021. máj. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!