Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A személyi jogban létezik...

A személyi jogban létezik olyan, hogy hallgatás beleegyezés?

Figyelt kérdés

Ha valaki annyit mond egy csoportban, hogy ez videóra lesz véve, rendben? Rendben.


Akkor kész, nincsenek is sértve a személyi jogok?


El kellett menni egy csoportba egyetemi programként első éveseknek. Mindenféle gáz feladatot kellett végezni. Akkor nem gondoltam bele, de borzasztóan zavar, hogy levideozott ez az ember. Nem is ismerem.


Tényleg semmi jogom nincs megkérni, hogy mindent töröljön rólam és ezt mutassa meg? Mert akkor csoport nyomás alatt nem jelentettem ki 60 ember közül, hogy engem bezony ne videózzon le.


Nem úgy lett volna csak szabályos ha kijelentem, hogy nem, nem zavar ha levideoz. (Miközben azt sem tudom mire akarnak engem majd kérni).



2021. ápr. 6. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
nem
2021. ápr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Miért nem mondtad neki, rólad ne készítsen felvételt, te ne legyél benne?
2021. ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%

Hagytad hogy levideózzanak, tehát tudtad hogy felvétel fog készülni, lehetőséged is lett volna rá hogy szólj, téged ne vegyenek fel, még sem akadályoztad meg.

Aki készítette a videót annak nem volt módjában így elkerülni, hogy téged is lefilmezzen, utólag ezt már nehezen lehet megoldani. Természetesen utólag is jogod van kérni, hogy ne legyél rajta a felvételeken, vágják meg vagy csináljanak vele valamit, hogy ne legyél felismerhető - de mondhatják azt, hogy nem teszik és akkor pereskedéssel vagy feljelentéssel kell ezt elérned. nem hiszem hogy megéri a belefektetett energiát.

Csináltam videót, képeket gyerekek között, ahol volt szülő aki nem járult hozzá hogy a gyerekéről felvétel készüljön. Tudtam melyik 2 gyerek az és figyeltem, hogy róluk csak olyan felvétel legyen ahol az arcuk nem látható. Még az is megoldható volt, hogy a munkájuk viszont igen, tehát ha akarta a szülő, megnézhette és láthatta a saját gyerekének is a tevékenységét anélkül, hogy más láthatta volna hogy az ő gyereke van a felvételen - a saját gyerekednek felismered a fejformáját, a feje búbját vagy a kezét is még ha nem is látod az arcát.

Akkor kellett volna gondolkodnod és szólnod, akkor nem lett volna nehéz megoldani. Nem véletlenül nem tetted, hanem mert tudtad hogy ciki lenne szólni, hiszen senki mást nem zavart volna hogy felveszik.

Amúgy miért nem kapcsoltad ki a saját kamerádat? Rögtön nem lett volna gond a felvétellel.

2021. ápr. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sokan voltunk. Azt hittem max szituációs feladatok lesznek és nem foglalkoztam ezzel. De voltak nagyon gázok is. Plusz 60-80 ismeretlen ember között meg van szeppenve az ember és hirtelen nem volt gondolatomban első évesként kiszólni mindenki közül, főleg mivel az ilyen programokra beilleszkedni megy az ember.
2021. ápr. 6. 18:07
 5/8 A kérdező kommentje:
Többnyire 1-2 fős feladatokat kellett végezni. Nem nagy csoportos munkák voltak.
2021. ápr. 6. 18:09
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Természetesen. Ezt ilyenkor azért mondják, hogy lehessen tiltakozni, ha valaki nem kíván a felvételen szerepelni. Aki ilyenkor nem jelez ellentétes szándékot az egyértelműen beleegyezett.
2021. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
55%
Hát arról a fotós sem tehet, hogy van egy mimóza gyerek, aki nem mer megszólalni, utána meg a végén fel is akarja jelenteni (ezért van ebben a kategóriában??).
2021. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg semmi jogom nincs megkérni, hogy mindent töröljön rólam és ezt mutassa meg? "


De igen, jogod van hozzá.

Azt ís megírhatod neki, amit itt nekünk, hogy a csoport nyomása okán nem tiltakoztál, de valójában nem akartad, hogy felvétel készüljön rólad.

Ha meg nem törli a felvételeket amin látható vagy, akkor feljelented a rendőrségen és az adatvédelmi biztoshoz fordulsz.

2021. ápr. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!