Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkban kell maszkot viselni?

Parkban kell maszkot viselni?

Figyelt kérdés
Korábban úgy volt, hogy zöldterületen nem kell. Most úgy, hogy települések belterületén. A Városliget, Margit-sziget, Budai-hegyek az most mi? Itt kell, és járnak rendőrök és büntetnek?
ápr. 8. 06:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Egyszerűbb az állad alá húzni ha meg jön rendőr felhúzod, én így járok már régóta, és nem azért kaptam el a vírust mert nem hordtam az utcán maszkot hanem mert 5 napig Apukámat ápoltam itthon s én a 8. napon lettem beteg.
ápr. 8. 07:02
 2/21 A kérdező kommentje:
Na jó, de jogilag most kell vagy nem?
ápr. 8. 07:05
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
már mindenhol kell.
ápr. 8. 07:19
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Kell
ápr. 8. 07:22
 5/21 anonim ***** válasza:
17%

#1 Gratulálok!

Lehet, hogy nem azért kaptad el a vírust, sőt. Azért csak megfertőztél egy halom másik embert. A maszk ugyanis első sorban mások védelmét szolgálja némileg. Természetesen aki fertőzött az maszkban sem mehet sehova, annak karanténban kellene lenni továbbra is, de a vírus még tünetmentes időben is nagyon fertőz, ezért kell a maszk.

ápr. 8. 07:22
 6/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell!

Jogszabály:

[link]

ápr. 8. 07:49
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ez van jelenleg érvényben, nem?

2. § (2)

ápr. 8. 08:06
 8/21 anonim ***** válasza:
66%
Csak ott kell maszkot hordani, ahol rendőr van. Egyébként értelmetlen és egészségtelen.
ápr. 8. 08:09
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Kell
ápr. 8. 08:46
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ott a pont!

#6 Tévedsz! Amit te linkeltél, az "a veszélyhelyzet idején alkalmazandó védelmi intézkedések második üteméről" szól, jelenleg nem az van érvényben.

ápr. 8. 08:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:

Minden jog fenntartva © 2021, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info@gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!