Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nyárigumival hóesésben koccaná...

Nyárigumival hóesésben koccanás áprilisban, fizeti a biztosítóm az általam okozott kárt?

Figyelt kérdés
Húsvét előtt rakattam fel a nyári gumikat a Skodámra, ma reggel 3-4 cm hó esett, csúszott minden. Anyuka gyerekével átrohant az úton, az előttem lévő satuzott, én meg belecsúsztam. Hiába satuztam, és hiába volt meg a távolság, a kocsi csúszott tovább, kicsit megnyomtam a Ford hátulját. Lepapíroztunk mindent, de lehetséges, hogy nekem kell állni minden cekhet? Mert hogy az útviszonyokra alkalmatlan gumival voltam. 8 éve vezetek, ez az első balesetem.

2021. ápr. 8. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. Mért fizetné? Benne van a kötvényedben is amúgy. Ha nem tudsz olvasni megtanulsz fizetni. Ennyi történt.
2021. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

De áprilisban elvárható egyáltalán a téli gumi?

Ez eléggé necces szituáció, engem is érdekelne, mi van ilyenkor...

2021. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Egyébként ebből akkor sem tudnál jól kijönni, ha téli gumid lett volna fent, mert akkor meg nem megfelelő követési távolságot tartottál. Tehát esélyed nincs olyat kamuzni ami neked jó.
2021. ápr. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az általad okozott kárt fizeti, ha van felelősségbiztosításod. (ami kötelező)


De állítólag a kisebb károkozást érdemes fű alatt rendezni, mert a bónusz/malusz rendszerben később többet kell majd visszafizetned mint amibe a javítás került.

2021. ápr. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

"De áprilisban elvárható egyáltalán a téli gumi?"


Fehéren feketén ott van a szerződésben az évszaknak megfelelő gumiabroncs használata. Ha te sem tudsz olvasni te is fizetni fogsz megtanulni.

2021. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
ötös, szerintem az április már nagyon nem téli évszak... Ez a mai nap sokaknak keresztbe tett most. Irodából láttam, reggel milyen csúszkálás volt a főúton :D
2021. ápr. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Te is tudod, hogy Április már nem tél, ugye? :DDD

Természetesen - mint az már kiderült párszor - előfordulhat, hogy esik a hó ilyenkor is, de tavasszal valljuk be, nem erre számít az ember, főleg ha előző héten 25 fok volt. :)

2021. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%

Április nyilván nem tél, de ha valaki reggel elindul -4 fok van elvileg a téli lenne alkalmas, délután +17 napsütéssel akkor meg a nyári.


Azt ugye nem gondoljátok komolyan, hogy a biztosító reggel a nyári gumisoknál, délután meg a téligumisoknál simán kibújik a kárrendezés alól?


Vagy az autós ilyenkor minden nap délelőtt 10 -kor cserélje le?


Teszem hozzá, hogy amióta a koronavírus tart nagyságrendekkel csökkent a gépkocsival megtett kilométerek száma, a biztosítási díjak meg semmit nem változtak.

2021. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A kötelező kgfb fizetni fog. Az első és ötödik hozzászóló simán hülye és még rosszindulatú is.

Azontúl, hogy fizet a biztosítás, sajnos sanszos, hogy a biztosító megpróbálja rajtad behajtani. Vagy rendezed vagy jól megemelik a köteleződ díját.

2021. ápr. 9. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amúgy honnan tudja a biztosító, hogy milyen gumi volt az autódon?


Olyant tapasztalok, hogy a kárvallot gépkocsit megnézik mégis mekkora a kár, de olyat még nem, hogy a károkozó autót nézegetnék.

2021. ápr. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!