Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Talált arany pénzzé tétele?

Talált arany pénzzé tétele?

Figyelt kérdés

A községben terjed a hír hogy egyik háznál alapozás közben aranyat találtak. Ha igaz a dolog érméket és kg fölötti mennyiséget. Részletesebben nem tudom hogy mikori vagy ilyesmi csak ennyit lehet tudni, az adott családot meg értelemszerűen nem kérdezheti az ember hogy tényleg találtatok?

De a lényegi kérdés hogy elgondolkodtam ha valaki ilyesmit talál az miként teheti pénzzé? Ha nem is történelmi vagy milyen értéken hanem arany árban. Mert hallottam hogy elvileg állam az ilyesmit simán eltulajdonitja ha bejelentim mert hogy muzeális is lehet még a földben találták.



2021. ápr. 9. 02:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2021. ápr. 9. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Régészeti leletet, pl ősi sírokat nem érdemes bejelenteni. Az alap, hogy mindent magáénak tekinti az állam, de még a házat is eldózerolják, ha értékes dolgok vannak alatta.
2021. ápr. 9. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%

Talált arany pénzzé tétele?


Ki az a barbar, aki ilyet eladna? Kinek? Zaciban? Vateran? :)))


Tufa dolog az ilyeneket piacra dobni!

2021. ápr. 9. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
84%

Azt meg nem vetted eszre kerdezo, hogy a gazdag emberek nem szoktak eladogatni az ertekeiket, mint inkabb meg szereznek hozza ujabb es ujabb darabokat?


Csak szolok! Forditva ulsz a moziban.


Az elhetetlen senkihaziak szoktak mindenuket eladni, szerintem nem ez a kovetendo ut :)

2021. ápr. 9. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ami a földben van az államé. Ha leadod jó esetben kaphatsz némi jutalmat. Eladni max apródonként egyesével hogy ne legyen feltünő. Ha nincs nagy értéke akkor beolvasztani.
2021. ápr. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem kamu, hogy csak úgy ott legyen több kiló arany.


Amúgy meg, a törvények ellenére simán eladnám az aranyat, nagyfateré volt, nem él és így már nem tudja megmondani honnan van, ennyi volt a jogi része.

2021. ápr. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4-es: Ahogy írtam, úgy találták, nem egy gazdag, milliomos családról van szó. Az egész úgy kezdett el terjedni, hogy voltak náluk akik segítettek, a többit meg talán nem kell részletezni, a súly is csak elvileg kategória, elvileg lemérték.


Bár nem értem azt a részét, hogy talált arany piacra dobása miért barbár dolog. Helyükben én is ezt tenném, az, hogy nézegetném attól semmi sem lenne jobb.

2021. ápr. 9. 14:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Nehezen hihető a történet, nem szokás világgá kürtölni akkor sem, ha igaz.

Amiről sokan tudnak az már nem titok, és akkor a beszolgáltatási kötelezettséget nehéz kijátszani.

2021. ápr. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nyilván nem 100%, hogy így történt, bár na valami alapja csak lehet, kb mindenki ennyit tud amennyi elterjedt, hogy igaz vagy sem, azt meg nyilván az érintett család meg a két fickó tudhatja biztosra, bár ez utóbbi kettő nem értem minek terjesztene ilyesmit poénból. Bár a terjesztés si erős, csak a szokásos pletyka rádió.
2021. ápr. 9. 15:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!