Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » AZ oltás miatti másnapi...

AZ oltás miatti másnapi tünetek miatt nem tudtam dolgozni (napi bejelentés) és azonnal hatállyal felmondtak , ez nagyon nem jogosan trötént ugye? mire hivatkozzak a Munkatörvénykönyvből , mit lehet tenni, vagy jogos a munkáltató lépése? (többi lent)

Figyelt kérdés
Napi bejelentéses munkavállalóként azonnal hatállyal elbocsátottak. Időben küzöltem, hogy COVID oltás felvétele miatt aznap nem tudok bemenni dolgozni , ezt jóvá is hagyták, másnap az oltás következtében láz és gyengeség miatt (normális immunreakciók) jeleztem, hogy nem tudok dolgozni. Amit szintén jelentettem is még előző nap (írában, telefonon). Választ azonban csak másnap kaptam , hogy kivagyok rugva. Szerintem felháborító, de jogilag mit tudok kezdeni a helyzettel, azon túl hogy forduljak ügyvédhez stb. Mire hivatkozhatok stb? KÖszöböm ha van aki segít.

2021. ápr. 9. 19:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Regisztrálj a jogiforum.hu-ra, ott vannak hozzáértők.
2021. ápr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%

Kéne egy oldal az ilyen remek cégeknek:)

Hogy ,úgy menjen oda más dolgozni :D

2021. ápr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Napi bejelentés, innentől nincs miről beszélni.
2021. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokásom a cégeket védeni de napi bejelentéssel őszintén milyen elvárásaid vannak? Akár indok nélkül is mondhatja hogy köszi, most elég volt. Holnap már nem kell jönni. Pont ez a lényege
2021. ápr. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
hát például, ez joggal való visszaélés ...
2021. ápr. 9. 20:00
 6/17 anonim ***** válasza:
89%
Milyen joggal? Simán elküldhetnek bármikor indoklás nélkül.
2021. ápr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
74%

De milyen joggal él vissza?


Ez a lényege a napi bejelentésnek. Vagy nem igazán értem mire gondolsz.

Mint írtam akár az is megtörténhetne, hogy ma bemész dolgozni, és a 8 óra végén odahívnak hogy köszönjük, többet nem kell jönni.


Napi bejelentés, aznapra vagy bejelentve. Mi olyan bonyolult ezen? Nincs semmi kötelessége a munkáltatódnak. A vergődés helyett keress inkább más munkát, ha pedig nem tetszik ez a rendszer akkor ne napi bejelentést keress

2021. ápr. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
hát persze én vagyok a hülye hogy ebben a kurv_va országban bodlogulni kívánok , te meg ezt a stílust nyomod le? #7 Szerintem inkább ne irogass ha valakit csak oltogatni tudsz ! Inkább szégyeld el magad , ah tudod mi az az érzés. Az ember azt se tudja hova kihez forduljon és még bele kell rugni egy utolsót? Emberségből lenne mit tanulnod, ennek ellenére remélem nem fogsz iylesmin átmenni.
2021. ápr. 9. 20:48
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdeztél valamit válaszoltam. Sajnálom hogy nem tudod elfogadni a tényt, hogy a napi bejelentés így működik, gyakorlatilag ez a lényege.



Persze megértem, hogy frusztrált vagy.

2021. ápr. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
A válasszal és annak a lényegi tartalmával van a legkevésbé bajom , azt még elfogadom de a tovább odamondogatásokat ebben a stílusban már nem. Hiába mondod hogy a válasz az válasz , de azért egy emberi minimumot megkéne ütni. Én ezzel ez a köztünk felmerült "vitára" nem akarok reagálni továbbiakban szerintem te se tedd.(ha te igen akkro esetleg privátba, de nem látom értelmét). Aki még érdemben akar hozzászólni annak is hagyjunk teret.
2021. ápr. 9. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!