Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatjátok, vagy elítélitek...

Támogatjátok, vagy elítélitek a melegházasságot és a melegek örökbefogadási jogát ? Szavazzatok !

Figyelt kérdés
Kommentbe írd le miért igen/nem és melyik párt szimpatizánsa vagy. Kort és nemet is írhatsz.

2021. ápr. 10. 02:00
A kérdező szavazást indított:
Melegházasság IGEN, melegek örökbefogadása IGEN.
Melegházasság IGEN, melegek örökbefogadása NEM.
Melegházasság NEM, melegek örökbefogadása IGEN.
Melegházasság NEM, melegek örökbefogadása NEM.
106 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Támogatom mindkettőt. Szerintem mindenkinek joga van úgy élni ahogy szeretne.


A gyerek örökbefogadás nehéz kérdés. Normál esetben a gyerek helye a biológiai szülőknél van, akik nyilván nem melegek. Viszont, ha erre nincs lehetőség akkor egészen biztosan jobb egy szerető környezetben felnőni, mint egy árvaházban. Jelen pillanatban is rengeteg árvaház van tele...


Nem vagyok egyik párt szimpatizánsa se.

Egytől-egyig korruptak, vagy alkalmatlanok. Némelyikre mindkettő igaz.

Most még legkisebb rosszat is nehéz lenne mondani, de semmi esetre sem a Fidesz, a Mi hazánk meg még kevésbé. :D

2021. ápr. 10. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Azt ugye vágod hogy van már egy házassági joguk, csak nem úgy hívják? Az élettársi viszony 99%-ban ugyanaz, annyi a különbség h nem fogadhatnak gyereket örökbe. Értelmetlen a kérdés.
2021. ápr. 10. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%
Engem egyáltalán nem zavar, hogy kit mit csinál az életével. Ezelőtt a nagy 'mozgalom' előtt is ismertem melegeket és jó viszonyban is voltam párral. Annak a generációnak szívesen adnék gyereket,mert jó emberek, normális felfogással. Viszont a mostani feltűnési viszketegséges magamutogató szivárványos generációnak akik fontosnak érzi kihangsúlyozni hogy melegek, háát nem tudom.
2021. ápr. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
Leszarjuk. Ha valakinek tudomásom van a nemi identitásáról, az önmagában egy súlyos probléma, függetlenül attól, hogy mi az. Undorító, ha idegenek a pofámba erőszakolják a magánéletüket, függetlenül attól, hogy hidegek vagy melegek. Én se megyek más nyakára az én bajaimmal.
2021. ápr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Endura ***** válasza:
66%

Egy élettársi kapcsolat és egy házasság között óriási a különbség.Csak egy pár példa:örökbefogadás,öröklés egymás nevének felvétele,ha van gyerek vagy örökbefogadnának Csok,babaváró hitel.Tehát a 99% egyezés az nagyon durva számítás.

Aki félti a senkinek sem kellő elhagyott cigány,down kóros vagy egyéb tulajdonságuk miatt elhagyott gyerekeket,az mondja már meg,hogy hetero családként miért is nem fogadják örökbe öket,ha a meleg pároktól meg megtiltják az örökbefogadásukat,mivel nekik már más úgyse jutna?Biztos jobb helyen vannak ott,ahová kerülnek:intézetbe,mint egy szerető meleg párnál.Egy dolog miatt lehet majd gyerekkorukban gondjuk ezeknek a gyerekeknek:a többi gyerek,akiknek a szülei arra tanítják őket,hogy aki bármiben eltér a többi embertől azt köteles gyűlölni.Soha nem volt ekkora gyűlölet itt Magyarországon irányukba,mint amit a mai kormány gerjeszt kereszténység címszó alatt.Pedig a biblia nem erre tanít.Az emberek itteni bűneik felett egy valaki ítélkezhet és nem itt a földön.Ha a melegség bűn,a gyűlölet is ugyanúgy az,elég csak a "szeresd felabarátod"-ra gondolni.

2021. ápr. 11. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%

Én is támogatom a melegek házassághoz való jogát. 100 %-os heteróként.

Mindenkinek joga van ehhez, a nemi irányultságától függetlenül.

Az örökbefogadás már nem ennyire egyértelmű, hiszen egy apró gyermek az őt nevelőkre elsődleges mintaként tekint. Nem tudom, hogy a jövőjét, a jellemfejlődését mennyire befolyásolná, ha egy meleg pár nevelné, gondozná őt.

Az vélhetően sokkal jobb opció, ha a gyermeket valaki, vagy valakik, természetes személyek nevelik, mintha az állam tenné ugyanezt, utóbbi ugyanis erre totálisan alkalmatlan.


Ha lenne két örökbefogadó pár, akik egyike hetero, a másik meleg lenne, akkor és a hetero párra szavaznék, de nem azért, mert ők jobban tudnák nevelni az örökbe adandó gyermeket, hanem azért, mert a meleg pár véleményem szerint csak akkor tudna jobb feltételeket biztosítani a gyermeknek, ha az maga is meleggé válna a későbbiekben. De, mivel ezt megállapítani egy, mondjuk 2-3 éves, alapvetően aszexuális gyermeknél képtelenség, így statisztikailag tíz gyermekből kilenc a hetero párral járna jobban.

2021. ápr. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 everlight ***** válasza:
50%
Én az örökbefogadást semmiképpen.Én sem vagyok hetero,nem is fogadnék örökbe gyereket.Megbélyegeznék ,csúfolnák a gyereket.
2021. ápr. 19. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
42%

Egy azonos nemű pár házasságát támogatom.

Az örökbefogadást nem támogatom.

Ha egy gyerek azonos nemű szülők mellett nő fel akkor számára az lesz a normális ha apa az apával vagy anya az anyával házasodik.

Ez viszont már egy örökbefogadott gyereknél szerintem zavart okozhat.

Ha viszont már nagyobb a gyerek akkor már elképzelhető hogy nem lenne probléma.

2021. máj. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!