Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhető vagyok biztosítani...

Kötelezhető vagyok biztosítani a közmű óra leolvasási lehetőséget a szomszédnak?

Figyelt kérdés

Vettem egy családi házat.

A szomszéd ház nem telekhatáron van, így a szomszédnak még rendelkezésre áll 30 cm a saját telkéből amin ő jogilag szabadon közlekedhet. Ő ezzel él is és tulajdonképpen rendszeresen átjön az én udvaromra. Hiába mondja, hogy az a 30 cm, de fizikailag lehetetlen 30 cm-en közlekedni így ő akarva akaratlanul is már az én telkemen jár. A gázórája az én oldalamon van. (Az egész utcában csak ez az egy ház van így, a többi mint saját udvaron belül van elhelyezve, senki nem telepítette a szomszédos oldali homlokzatra.) Amennyiben jogszerűen építek kerítést onnantól az a 30 cm már fix 30 cm és senki nem tudja majd nemhogy leolvasni a gázórát, de kinyitni sem az azt burkoló szekrényt :D Kötelezhető vagyok biztosítani erre neki leolvasásra lehetőséget? Neki a telkén belül van a gázóra. Így mi közöm van hozzá, hogy oldja meg? Terveztette volna az udvari oldalára... Én vagyok az új szomszéd és nem akartam farok lenni, de a mammer hét hét alatt 14-szer elmondta, hogy márpedig az ott az övé és amikor én szóvátettem neki, hogy akkor tessék már az ereszt megcsinálni mert hozzám folyik az ő vize, akkor arra az volt a válasz, hogy "jólvanazúgy" és ekkor döntöttem el, hogy OK kiméretem mi az enyém és onnantól az be lesz tartva.



2021. ápr. 11. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Esetleg ez segíthet tisztázni helyzeteket, a te eseted nem ennyire egyértelmű persze:

[link]


Amúgy mit olvasgatnak vagy nézegetnek egy gázórán rendszeresen? Évente 5 alkalomnál kevesebbszer szokták. Vagy nem (csak) erre érted, hanem hogy nincs kerítés a telkek között így szabad az átjárás hozzád?

2021. ápr. 11. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Havi egyszer beengeded és kész. Én is csináltatnék kerítést simán.
2021. ápr. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem is csinálj kerítést. Sőt, én megmondanám neki, hogy ha nem tudja leolvasni, rakhat a kerítésre egy tükörrendszert, amivel a gázóra állását látható helyre tudja vetíteni. Így beengedned sem kell. Vagy csinálhat a saját házára egy ablakot oda, ahol a gázóra van, így bentről is le tudja olvasni.

Így jár az, aki olyan mafla, hogy a háza szomszéd felőli oldalára teteti a gázórát.

2021. ápr. 11. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem arról van szó, hogy állandóan a gázóra miatt jönne, hanem egyszerűen átjön. Van egy kis ajtó a kerítésén és azon át bejön, majd a "saját kis 30 centijén" mászkál, de tulajdonképpen az én udvaromat járja végig. Mivel a szennyvíz csatornája is ezen az oldalon van pár napja fogta magát és behozott egy paladarabot és egy téglát és rárakta a szennyvízcsatorna műanyagfedelére, nehogy "elmossa az eső". Én itt két hete mindennap takarítom az extulajdonos szemetét, hogy tisztességes udvarom legyen erre megjelenik egy pala és egy tégla. Azt hittem tökönszúrom magam... De ugye az ott az ő része nem tehetek semmit. Kiemeltem egy hevenyészett kerítés szakaszt (drótháló és pár léc a földben) amit a házam extulaja rakott le, hogy ne szökjön át a kutyája. Maradt pár lyuk a földben. A mammer ideszólt, hogy temessem be a lyukakat, hogy az eső ne mossa alá a házát. 2-3 cm-es lyukakról beszélek... Szóval elmondja mi az ővé és neki mi, hogy legyen, de az esővize ami hozzám folyik azt leszarja és nem fog ereszelni. Én pedig úgy vagyok vele, hogy holnap jön a földmérő, kerítést emelek és én meg azt szarom le, hogy olvassa le a gázóráját a saját telkén belül. Amúgy erre még nem hívtam fel a figyelmét, hogy ne kötekedjen mert nagyon megtudom szopatni, szóval lesz neki meglepi :D
2021. ápr. 11. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a társasházaknál vagy osztatlan telkeken kötelező az, hogy lehetővé tedd a többi lakónak a közművek elérését, egyebeket. A szomszédodnak azt kell lehetővé tenned, hogy a háza azon falához hozzáférhessen ami telekhatáron van ha mondjuk festeni akarná vagy onnan lehetne a tetőjét javítani. A közmű órát neki kell úgy elhelyeztetnie, hogy azt a saját telkéről képes legyen leolvasni.

Gondolom egy idős emberről van szó és megszokta hogy ő olvassa le az óráját és nem rakatja át máshová.

Nem vagy köteles őt emiatt beengedni állandó jelleggel - a közmű cég emberét viszont igen. Vagyis ha megtiltod a szomszédodnak hogy átmenjen, akkor is be kell engedned legalább 2 havonta az óraleolvasót. Nálunk legalábbis 2 havonta van leolvasás.

Szerintem érdemesebb kitalálnod valami olyan megoldást amivel te jársz jól. Mondjuk magadtól te leolvasod a szomszédodnak az órát minden hónapban a megadott napon és odaadod neki az óraállást. Vagy lefényképezed az órát amikor neki kell és átküldöd neki a képet hogy mennyit mutat. Vagy kitalálsz valami mást, pl. beszélsz vele, hogy jelezze a közműcég fel, hogy megközelíthetetlen helyen van az órája és át kell helyezni a kerítésépítésed miatt.

2021. ápr. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kerítés kell, és akkor engedélyt kell kérnie, ha oda akar jönni.
2021. ápr. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!