Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon nem lehet...

Magyarországon nem lehet adomány összegét az adóból levonni?

Figyelt kérdés
Egy lengyel oldalon adakoztam, küldtek egy e-mailt, hogy letölthetem az igazolást és az adózáskor annyival kevesebbet kell fizetnem. Ez itthon vajon működik? Gondolom nem nemzetközi úgyhogy áthozni nem lehet a kedvezményt amennyiben Magyarországon van hasonló.
2021. ápr. 12. 13:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Nálunk csak a magyar cégnek küldött lóvét tudod levonni a magyar adóterheidből.

Külföldre küldött lóvét nem lehet jóváírni.

2021. ápr. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha olyan szervezetnek adtad amelyik rendelkezik az ehhez szükséges azonosítókkal akkor lehet - nem az adóból, hanem az adó alapodból levonni.

Mi rendszeresen adunk egy alapítványnak pénzt - csak keveset - ők minden esetben meg is küldik azt a papírt aminek a segítségével az adóbevallásnál ez szerepeltethető lenne. De tényleg csak kis összeget tudunk nekik adni, így nem éri meg a macerát.

Hogy milyen szervezetet fogad el az adóhatóság, azt tőlük tudod megkérdezni. Keress rá a helyi adóhivatali elérhetőségre a közeletekben és írj nekik email-t vagy hívd fel őket telefonon. Ott majd megmondják hogy külföldi adományt lehet-e és hogy pont azt a szervezetet elfogadják-e vagy sem.

2021. ápr. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mivel katás vagyok, esetemben nem releváns jelenleg, de érdekel a lehetőség.
2021. ápr. 12. 14:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha katásként tervezed hogy kft-re váltasz akkor a legkisebb adóproblémád az lesz, hogy hogyan adakozz egy lengyel kutyamenhelynek.
2021. ápr. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kutyamenhely, ja. Az első az lenne hogy befejezem ennek a szennyoldalnak a használatát.
2021. ápr. 12. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!