Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Engedéllyel közterületen is...

Engedéllyel közterületen is hordhatok magamnál éles 9mm-es pisztolyt vagy az engedély csak a magánterületre vonatkozik? Közterületen hogy hordhatom magammal?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 17. 23:28
1 2
 1/12 árokpart ***** válasza:
70%
Nem hordhatod. Éles maroklőfegyverre magánszemélynek ha megfelel az előírt követelményeknek csak tartási engedélyt adnak. Csak az erre felhatalmazott hivatalos állami szervek hordhatnak magukkal éles lőfegyvert, illetve néhány kivétel. pl. pénzszállítók, fegyveres biztonsági őrök
2021. ápr. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
47%
Természetesen.
2021. ápr. 18. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja hogy hogy? Csak rejtve. Zsebben, táskában, hónaljtokban ruha alatt.
2021. ápr. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 árokpart ***** válasza:
0%
2-es Nem. Nincsen Magyarországon maroklőfegyverre viselés céljából való engedély csak tartási.
2021. ápr. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#4 de van, önvédelmi célból lehet viselni magánszemélynek, közterületen rejtve
2021. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Létezik viselési engedély csak nagyon komoly indok kell ahhoz hogy megadják. Nekem is van a munkám miatt. A lényeg annyi hogy rejtve kell hogy legyen nem látszódhat ki. Nyáron erre van nekem egy speciális váltáskám
2021. ápr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Király!!
2021. ápr. 24. 17:40
 8/12 anonim ***** válasza:
#6 mit dolgozol, hogy megkaptad?
2021. ápr. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lőszert szállítok
2021. ápr. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy csakúgy ki lehet váltani rá engedélyt, egy sima riasztópisztolyra is engedély kell és szigorúan rejtve szabad hordani! Persze amennyire én utána jártam még par éve, de nem akarok hülyeséget mondani. Anno én is szerettem volna, mert olyan helyen laktam, ahol sok vaddisznó és kóbor kutya volt, mivel bringával jártam dolgozni, be szerettem volna magam biztosítani riasztópisztollyal, de végül költözés lett belőle.
2021. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!