Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha például box edzésen/meccsen...

Ha például box edzésen/meccsen az egyik ember úgy megüti a másikat, hogy az egyik felet elviszi a mentő, akkor a másik felet felelősségre vonják?

Figyelt kérdés

Tehát tegyük fel, hogy van például egy box edzés/meccs, vagy bármilyen olyan edzés/meccs, ahol az emberek akár komoly sérüléseket is elszenvedhetnek. A megüti B-t úgy, hogy elviszi a mentő. Lényegében súlyos testi sértés történik, ami hivatalból üldözendő bűncselekmény, az orvosnak kötelessége jelenteni ezt a rendőrségnek. A-t ebben az esetben felelősségre vonják? Eljárás indul ellene?

Kérlek indokoljátok is meg a választ.


2021. ápr. 18. 16:11
 1/6 Molyember ***** válasza:
95%
Sportbaleset. Ha betartották a szabályokat, használták a védőeszközöket, akkor semmi következménye nem lehet.
2021. ápr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Ez sportbaleset.
2021. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Nem hiszem. Mondhatnám: miért megy bokszolni a gyengébbik?


Én pont ezért nem kezdtem el karatézni '97-ben, 14 éves fejjel, pedig nagyon rá a akartak beszélni.


Na persze azóta ezerszer megbántam :(

2021. ápr. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Büntethetőséget kizáró oknak számít: A sértett beleegyezése.(volenti non fit iniuria).A szabályok betartása mellett természetesen.
2021. ápr. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hármas, sosem késő elkezdeni, én most kezdtem el thai boxolni, nemrég, pedig már nem 14-15 éves vagyok. De szoktam látni a karatésokat, és vannak fehér és citromsárga övesek is 30-50 éves korosztályból is.

Köszönöm a válaszokat! Még egy kérdésem lenne viszont. Kivizsgálás lesz az eset kapcsán azért a rendőrség részéről, vagy az orvos elhiszi azt, hogy ez sportbaleset, és nem jelent semmit a rendőrségnek?

2021. ápr. 18. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha nem hal meg az illető, akkor csak abban az esetben hívják ki a rendőrséget, ha erre konkrét okot lát az orvos/mentős, ill. szemtanú úgy nyilatkozik, hogy ez nem tiszta sport volt.

Viszont ha az utcán történt, ott nemigen lehet utólag arra hivatkozni, hogy sportból verekedtetek. Ott garázdaságként fog futni az ügy.

2021. ápr. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!