Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdonunkba...

Osztatlan közös tulajdonunkba lévő ingatlanunkat a többségi tulajdonostársak el akarják adni. Én nem akarom . Van olyan jogi lehetőségük amivel kikényszerithetik hogy én is eladjam?

Figyelt kérdés
Vagy én nyugodtam mondhatom hogy megtartom a részemet, a vevő meg vegye meg az ő tulajdonrészüket? És akkor az új tulajdonossal leszek osztatlan közös tulajdonos?

2021. ápr. 27. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Vedd meg te a robbiek reszet es akkor a tied az egesz ... elovasarlasi jogod van.
2021. ápr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%
Igen van. És nem te adod el hanem a bíróság fogja elárverezni, amiben te is és a többi tul. társ is rosszabbul jár. Jobb ha megveszed a többiek részét (vagy ők a tiedét )
2021. ápr. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
6%
Hány osztatlan kérdés lesz még?
2021. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem kötelező eladnod.
2021. ápr. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
#1 köszi, nincs pénzem...😓
2021. ápr. 27. 18:19
 6/10 A kérdező kommentje:

#2 és mi az az eljárás? Mi a neve? Hogy zajlik?

Szintén ideirom nincs pénzem megvenni, és a többieknek se célja vásárolni, hanem eladni.

2021. ápr. 27. 18:20
 7/10 A kérdező kommentje:

#3 hány értelmetlen válasz lesz még?

Ha nem tudod a választ vagy nem szeretnél válaszolni, nem muszáj irni.

2021. ápr. 27. 18:21
 8/10 A kérdező kommentje:

#4 köszi. És véleményed szerint a ők el tudják adni az ő rêszüket, kvázi kicserélődnek a tulajdomosok...

A testvéreim egy külső új tulajdonosra?

2021. ápr. 27. 18:23
 9/10 anonim ***** válasza:

Olyan vevőt aligha találnak, aki megvenné úgy, hogy veled osztatlan közös tulajdonban marad. Vagy megveszed a testvéreid részét, vagy eladod te is a magadét, és akkor egyben lesz eladva.

Ha te sem egyiket, sem másikat nem teszed meg, akkor a többi tulajdonos bíróságon kezdeményezheti a közös tulajdon megszüntetését. Ebben az esetben árverezik el, ahogyan 2-es írta. Ekkor valószínűleg lényegesen kevesebbet kapsz érte, mint amennyit normál eladásnál kapnál. Ugyanígy a többi tulajdonostárs is. Tehát ezzel mindenkinek (magadnak is) rosszat tennél.


Vagyis kérdésedre a válasz: igen, kikényszeríthetik, hogy el legyen árverezve az egész, tehát a te részed is.

2021. ápr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
El lehet adni, volt is ilyen esetem. Van elővásárlási jogod, de ha nincs pénzed megvenni, akkor az új vevő nevére írják a tulajdonhányadot! ha van megosztási szerződés, akkor az abban szereplő részt használhatják, ez átszáll az új tulajdonosra, ha nincs akkor közösen használható ahogy eddig a régi tulajjal, ezután úgy az újjal !
2023. jún. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!