Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, ezt a fegyvertör...

Támogatnátok, ezt a fegyvertörvény javaslatot?

Figyelt kérdés

Elsőnek is 2 célra lehetne lőfegyvert tartani.

1. Gyűjtési cél

Követelményei;

- büntetlen előélet

- fizikailag, mentálisan egészséges

- középiskolai végzetség

- Elméleti, gyakorlati vizsga

- orvosi vizsgálat

- pszichológiai vizsgálat.

Darabszám korlátozás nincs, pisztoly, sörétes, golyós, hangtompító tartható.



Otthonvédelmi célú lőfegyver tartás

Követelményei:

- büntetlen előélet.

- pszichológiai vizsgálat.

- orvosi vizsgálat.

Ezzel az engedéllyel csak dupla, vagy bock sörétes tartható gyorsabb folyamat.


Viselési engedély

- engedélyeztetőnek rendelkeznie kell tartási engedéllyel.

- egy elméleti/gyakorlati tanfolyamon kell részt venni

- vizsga

Csak pisztoly viselhető, és csak jhp, vagy jsp lőszerrel viselhető.


Engedély nélkül tartható eszközök

16 J légpuska

Flóbert

Szerelt gumilövedékes fegyver

Taser

Illetve a jelenlegiek



2021. máj. 3. 21:39
 21/93 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

#18:


Otthon senki nem fog ácsolni puskát, de el kell keserítselek, a Fegyvergyárak gyártják sorozatban, és a Steiner Scenics, Magnum, Fegyvernepo Sk és hasonló üzletekben lehet venni AR-15, Szajga AK, Glock, M1911 és hasonlókat. És a BREN 2-esnek is kiadták a Polgári változatát, 7,62 x 39-esben.


Sokféle fegyvert lehet tartani, a Muzeális kovás / szakállaspuskáktól kezdve a Modernekig, a sorolt modellek B1-től B7-ig vannak kategorizálva, és Engedéllyel, Hatósági regisztrációval, de tarthatók.

2021. máj. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/93 Jeffrey Spender ***** válasza:
73%

#20:


A Történelem nem egy Mesekönyv vagy egy Gyerekfilm.


Nézd, vagy tanulsz Történelmet, vagy nem.


Ha csak a Szép dolgokat szeretnéd, akkor tanulj Költészetet vagy ott van az általad említett Festészet és Szobrászat. Persze Csatákat is festettek, meg próbáltak szoborba önteni, faragni, legyen Fikciós, Istenségeké, vagy Valós, mint Szigetvár ostroma. Az emberiség történelme nem igazán felemelő. Az emberiség története egyben a háborúk története is.


És nem, nem csak a fehéreké. Ha hiszed, ha nem, az afrikai, ázsiai, indián latin-amerikai történelem sem rózsaszínű pillangókról szól.


Feleslegesen tereled a témát, ellenkezel.

2021. máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/93 anonim ***** válasza:
0%
Igen, pont ez volna a jó, ha gyártani sem lehetne. Egyszerűen ezeknek a létezése nem alkotás, kárt okoznak, mást nem. Az erőszakot eltüntetni a világból nem lehet, de az eszköztárat le lehet csökkenteni.
2021. máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/93 anonim ***** válasza:

Én nem terelem semerre, jelenlegi kérdésben értett fegyverek egyértelműen a lőfegyverekre vonatkoznak, kardot stb nem én említettem meg először.


Amúgy igen, történelemben is voltak sötét korszakok csak épp ez az, hogy nem mindegy, az eszköz, karddal is ölték egymást az emberek, csak épp " hatásosságban " nem egy kategória egy lőfegyver és egy kard.

2021. máj. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/93 anonim ***** válasza:
100%
De te írtad nyíltan, minden fegyvert legszívesebben beolvasztanál. A minden az a világ összes fegyvertípusára vonatkozik.
2021. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/93 anonim ***** válasza:
43%

#23

Ennek fuss neki még egyszer, mert szerintem te sem hiszed el ezt.

2021. máj. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/93 anonim ***** válasza:
72%

Azt hittem az azért egyértelmű, hogy mivel a kérdés itt lőfegyverekre vonatkozott, hogy én is arról beszélek.


Most egy kard na... azt nem vehetjük így egy kalap alá, mert akkor egy sarló, kasza, balta is ugyanúgy fegyvernek minősül, vagy egy méretes konyhakés stb.


Viszont ilyen téren a lőfegyverek szerintem sokkal nagyobb veszélyt jelentenek a mai világban, és úgy relatív összehasonlítva is, mintha azt vesszük, hogy régen egy kard vagy hasonló, hisz egyszerűen fogalmazva akkor az egy-egy elleni küzdelem volt úgymond a megszokott. Viszont akár egy pisztollyal már egy ember képes akár 5-10 embert is megsebesíteni, mindezt akár távolról, saját magára nézve kevés kockázattal.

2021. máj. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/93 anonim ***** válasza:
72%

26: Miért is?

Két dolgot jelentettem ki, egyrészt, hogy fegyver gyártása nem alkotás, alkotás számomra az emberek életét segíti, jobbá teszi vagy épp a szórakozását, jó kedvét szolgálja. A fegyverek viszont más célból készülnek 99%-ban.


A másik amit kijelentettem, hogy az erőszakot eltüntetni nem lehet, de az eszköztárat lehet csökkenteni, ez viszont igaz. Azt nem lehet megakadályozni, hogy két ember puszta kézzel egymásnak essen, de azt meg lehet, hogy egymásra lőjön, ha nincs mivel. Azt megakadályozhatjuk, hogy valaki egy boltban, iskolában, templomban ártatlanokat lőjön le, ha nincs mivel...

2021. máj. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/93 A kérdező kommentje:

#28

Akkor nézzük meg milyen eszközökkel, követik el a bűncselekményeket Magyarországon.

2009. január 1. és 2018. június 30. között

– kő vagy tégla esetében: 13 799

– kés: 12 822

– bot, dorong, szerszámnyél: 11 348

– kalapács: 4740

– fejsze: 3675

– üveg, palack: 3431

– ásó, kapa, csákány: 2006

– baseball ütő, tonfa: 1090

- Gáz- és riasztópisztoly 696

- vadászlőfegyvert : 112

- sportlőfegyver: 6

[link]

Szinte minimális Magyarországon a lőfegyverrel elkövetet bűncselekmények száma, illetve a gázpisztollyal elkövettet bűncselekmények száma is minimális, pedig engedély nélkül vásárolható.

2021. máj. 3. 23:46
 30/93 anonim ***** válasza:
72%

Erre meg azt mondom amit fentebb, hogy csökkenteni elehet az erőszakot, eltüntetni nem.

Tegyük hozzá, hogy ezek az adatok vajon milyenek volnának ha könnyedebben juthatnának fegyverhez az emberek?

Ha meg nincs fegyver akkor két sort kihúzhatunk.

2021. máj. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!