Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amit kiteszek lomot lomtalanít...

Amit kiteszek lomot lomtalanításkor az akkor már az önkormányzaté?

Figyelt kérdés

Az önkormányzat szervez évente lomtalanítást, és unom hogy az ingyenélők az általunk kitett bútorokat viszik el.


Az önkormányzat ezeket a bútorokat bizonyítottan hátrányos helyzetűeknek továbbadja, ezért bosszant a dolog.


Érdekel hogy ha én kiteszem az út mellé, akkor ha illetéktelen viszi el lopás-e?



2021. máj. 4. 14:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Azzal hogy lomtalanításkor kiteszed az utcára, máris lemondtál róla. Onnantól neked lényegtelen hogy ki viszi el. Ha ténylegesen rászorulóknál akarod látni akkor neked kell oda eljuttatnod.

Nem az önkormányzat gyűjti be a lomtalanításkor kitett hulladékot hanem a helyi hulladékkezelő cég. Ez gyakran már nem önkormányzati tulajdonú cég. A szemétszállítók pedig nem válogatnak, megfogják és feldobálják a teherautóra, abból nem lesz semmi elkülönítve a rászorulóknak.

A lomtalanításnál azért hoztak szabályt arról hogy nem lehet elvinni a kitett dolgokat, mert gyakran össze-vissza dobálták a lomizók és hatalmas szemetet csináltak teleszórva vele az utcákat.

Nálunk a lomtalanításkor szoktak járni emberek akár gyalog, akár teherautóval és elviszik ami használható. Én nem bánom, mert ők legalább nem a szemétbe dobják rögtön. Amióta szigorították a szabályozást, azóta figyelnek arra is hogy ne csináljanak rendetlenséget mert akkor rájuk hívnák a rendőröket.

A lomtalanító teherautó a szemétszállítóktól pedig nagyon korán hajnalban jött. Reggel 7 órakor már nyoma sem volt a kitett lomoknak az utcában, pedig szombati nap volt. Pont amiatt hogy megelőzzék a turkálókat. De nem adják oda senkinek amit összeszedtek, megy a szemétbe minden.

2021. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
Én lomtalanításkor nem tudom olyan gyarsan kihordani, mint ahogy eltüntetik. Legalábbis ha van fémtartalma, fűtőértéke, vagy bármilyen remélhető értéke. Mondjuk engem nem zavar, kevesebb ideig kell kerülgetni.
2021. máj. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!