Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magzatelhajtást követtem el...

Magzatelhajtást követtem el azzal, hogyha tudtam hogy terhes vagyok, de orvoshoz nem mentem el. Rendőrség vádolhat meg valamivel?

Figyelt kérdés
A baba 8 talàn 9hetes lehetett amikor elvetéltem vele. Orvoshoz ezután sem mentem el. Ezzel követtem el valamit? A rendőrség vádolhat valamivel?
2021. máj. 10. 23:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kerül a rendőrség képbe?

A magzatelhajtás valamilyen beavatkozás következménye.

A spontán vetélés nem magzatelhajtás.

2021. máj. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Mert a volt párom azt állítja hogy előrehaladott terhességem volt, és hat nem talalták a babát akiről azt hitte hogy megszületett. Ezért nyomozás indult. Én elmondtam hogy elvetêltem. Spontán vetéltem el, nem szándékosan. Orvos nem látott, így pl. a terhességre sincs senkinek semmi bizonyítéka csak az van amit én elmondtam. Lehet ebből gondom?
2021. máj. 10. 23:16
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ismerőst hivatalból feljelentettek veszélyeztetés miatt, mert gondozatlan terhessége volt, és mentő vitte be kórházba erős vérzés miatt. Ügy folyamatban.

A gyerek mindazonáltal talán szerencsésebb volt így mind a két esetben :(

2021. máj. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"Az a nő, aki magzatát elhajtja vagy elhajtatja, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


Ha spontán vetéltél el, akkor nem követtél el magzatelhajtást.

2021. máj. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
8-9 hetesen nem vagy előrehaladott, sokan ilyenkor keresik fel az orvost. Semmiféle rendőrségi ügyed nem lesz belőle, viszont egészségügyi problémád lehetett volne. Inkább nézesd meg, nehogy baj legyen.
2021. máj. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fura, hogy nem nézetted meg, lehetett volna baj belőle. Amúgy a nőgyógyászok meg tudják állapítani, hogy szült-e valaki. Főleg úgy, ha mostanában szültél a volt párod szerint. Nézz utána, hogy hol lehet ilyen szakvéleményt szerezni, nem fogsz börtönbe kerülni.
2021. máj. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Tavalyi történet a vetélés. Exem szerint tavaly szültem. Ennyire visszamenőleg is meg tudják esetleg állapítani, hogy szültem e vagy nem? Vannak már nagyobb gyerekeim.10 éves a legkisebb, 12 a középső, és 13 a legnagyobb.
2021. máj. 11. 20:51
 8/14 A kérdező kommentje:
Megvolt rá az okom hogy miért nem mentem el utána dokihoz.
2021. máj. 11. 20:53
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Így nem tudom, de meg kell kérdezni, egy telefont mindenképpen megér a nőgyógyászodnak. Ha nem szültél volna ez előtt, akkor tuti meg lehetne mondani, de így hogy van 3 gyereked, már lehet neccesebb.
2021. máj. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs halott magzat, akkor mégis mire nyomoznak? Az expárod bejelentésére?
2021. máj. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!