Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Csak orvos írhat betegséggel...

Csak orvos írhat betegséggel kapcsolatos cikket?

Figyelt kérdés
Nekem van egy betegségem és azzal kapcsolatban akarok egy átfogó cikket írni a weboldalamon az mennyire etikus vagy hiteles vagy törvényszerű?

#betegség #orvos #cikk #tapasztalat #Webboldal #Tájèkozódás
2021. máj. 13. 15:05
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Ha a tapasztalataidat írod le, akkor teljesen etikus, semmi nem tiltja.
2021. máj. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%
Írhatsz te is, azt az olvasónak kell(ene) eldöntenie hogy mennyire hiteles
2021. máj. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor hogyha mondjuk le írom hogy mivel lehet kezelni (amiket én szedek) mivel lehet diagnosztizálni (ami nekem is volt) akkor meg az alap dolgokat hogy milyen típusú betegség ha tudom a latin nevét azt meg ilyen dolgok (nem teljesen olyan részletesen mint pl a WEBBeteg) de mégis nem úgy írom mint egy naplot hogy nekem volt hanem mint egy cikket hogy felsorolás szerűen a tüneteket meg ilyenek az úgy elfogadható akkor?
2021. máj. 13. 15:17
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de tedd egyértelművé, hogy nem vagy orvos, csak a saját tapasztalataidat írod le.
2021. máj. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Ha tökéletesen biztos vagy benne, igazolni is tudod, hogy szakorvosi hozzáértés szintjén írod le, akkor írd. Előtte azért tanulmányozd a vonatkozó nemzetközi orvosi szakirodalmat is.
2021. máj. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egy olyan kérdésem lenne még ha mondjuk tapasztalatok alapján(mások tapasztalata alapján írnék cikkeket úgy hogy oda írom a lap tetejère hogy nem vagyok orvos én csak betegek tapasztalatai alapján írom a cikket az is lehetséges) vagy maradjak inkább csak a saját betegségem cikkènèl
2021. máj. 13. 15:28
 7/7 A kérdező kommentje:
#5 ha oda írom hogy nem vagyok orvos csak a tapasztalatokat írom?
2021. máj. 13. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!