Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet munkáltató hogy...

Kötelezhet munkáltató hogy legyek mindig elérhető saját privát mobilomon?

Figyelt kérdés
Nem adtak céges telefont és én a sajátomat repülőgép üzemódba teszem munka után hogy ne zaklason senki múltkor emiatt csináltak balhét mert nem voltam elérhető
2021. máj. 18. 19:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de nekem is volt olyan munkahelyem, ahol amiatt balhéztak, hogy a szabadnapomon nem vettem fel a telefont.
2021. máj. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A munkaidődben vagy "az övék", amúgy nem.

2021. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk csak annak kell mindig elérhetőnek lennie (az egyébként is céges) telefonján, aki kap ú.n. készenléti díjat. Hacsak a munkaszerződésedben nincs ilyen kitétel, akkor nem jogos, hogy elvárásnak tekintik a folyamatos elérhetőséget.
2021. máj. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
35%

Nem kötelezhet,de legyél ésszerű keretek közt együttműködő.

Örülj,hogy van munkád.

2021. máj. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Kérdező, ez mindig a munkától függ.

Engem nem akar a főnököm, hogy mindig elérhető legyek mert nincs olyan feladat amihez kellenék munkaidőn túl, a saját dolgaimat meg amúgy is szoktam itthon is végezni. A páromnak viszont olyan a munkája ahol elérhetőnek kell lennie. Viszont neki biztosítanak céges telefont.

Ahogy előttem írták, légy kompromisszum kész! Nem kell hogy bármikor elérhessenek, de a lehetőségét add meg annak hogy fontos ügyben fel tudják venni veled a kapcsolatot. Ilyenkor használd a hangpostádat vagy vegyél üzenetrögzítőt és időnként nézd meg hogy kerestek-e és hívd vissza a főnöködet! Ezzel nem kell hogy bekapcsolva legyen a telefonod, de mégis megmutatod, hogy fontos neked a munkád. Egy idő után a főnököd is hozzászokik hogy csak akkor keressen ha nem ér rá másnapig mert azonnal úgy sem tud elérni.

2021. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Fsms ***** válasza:
75%
Csak akkor , ha fizetnek rendelkezésre állásért. Ha fel is hívnak és dolgozol, akkor túlóra .
2021. máj. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
62%

De ha csak infó kell: hol van ez,hol van az..

Nehogy már ezért fizessenek pluszba.

Ennyire legyél együtműködő

Nyilván ésszerű keretek közt,ahogy írtam,meg persze,ha melót adnak,az más.

2021. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

“ De ha csak infó kell: hol van ez,hol van az..

Nehogy már ezért fizessenek pluszba”

Kérdezzék meg munkaidőben


Engem bæszott le főnök azért, mikor vasárnap este visszahívtam, mert 6 nem fogadott hívásom volt, mert nem vettem fel. Papíron 40 órát dolgoztam H-P 7:30-16:00 / gyakorlatban azon a héten közel voltam a 80órához (és ez nem ritkaság volt, mondjuk legalább kifizették)….pont nem vettem fel vasárnap délután randin (értsd: szex közben)…

de éjjel 1/2 2 kor is küldtem el az anyjába a kollégát (én voltam indirekt a főnöke), mert fæszsággal felhívott (1, aznap 7-22:45ig voltam bent-tudta,

2, előttem felhívta a technikust, aki aznap szintén ennyit volt bent,

3, a kûrva anyját, mert annyi volt a gondja, hogy a 3 60+os idióta meg a karbantartó nem volt képes követni a munkautasítást, amiről 3 oktatást kaptak), azt még megkérdezte, hogy hívja-e fel a főnökünket is: mondtam persze, meg a gyárigazgatót is, és lecsaptam a telefont…és igen, a debil tényleg felhívta a főnököt….

Azóta megválogatom hová megyek dolgozni

2021. máj. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!