Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha ő eltűnteti a papírokat az...

Ha ő eltűnteti a papírokat az én ügyem nem bizonyítható?

Figyelt kérdés

Adott egy polgári per,-amiben én vagyok a felperes. A volt munkáltatóm nem fizetett ki, se túlóráim se semmit.


Beadtam a bíróságra is az ügyet, és a Munkavédelmi Főosztálynak is.

Folyton haladékot kér hogy bemenjen mire most nagy nehezen el is érkezett a tanú vallomása.


Bekellett volna mutassa a dokumentumokat, a tavalyi évre vonatkozóan. Mindent.

De semmit se mutatott be, címszóval a könyvelő váltása miatt nincsenek még nála ezek a dokumentumok.


Felhívott az ügyintéző aki foglalkozik az üggyel,-hogy szerezzek egy tanut, hogy rálehessen bizonyítani. Én megadtam a volt kolléganőm telefonszámát aki telefonon szívesen elmond bármit de hogy miattam nem fog járni bíróságra az biztos.


Kérdésem az lenne, mert kérdeztem az ügyintézőt hogy mik a fejlemények, hogy szabálysértés és túlóra pótlék is jelenleg megvan itélve és szerinte csak nem akarja bemutatni a dokumentumokat de minképpen kellene egy tanú.


Most ha nem tanúskodik a volt kolléganőm akkor az én ügyem veszett fejsze? Nem mutatja be a papírokat és akkor elvan intézve szabálysértéssel? Se a fizetésem se a többit nem fogom látni?


Valaki ért ezekhez?

24/L


2021. máj. 20. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
A tanúvallomást nem lehet megtagadni,csak bizonyos esetekben.
2021. máj. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért nem akkor reklamáltál, amikor nem fizette ki a túlórád? Utólag marha nehéz bármit is bizonyítani. Ha senki nem fog tanúskodni melletted, akkor bizony így jártál.
2021. máj. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt nem tettem hozzá hogy nálam vannak a tavalyi évről dokumentumok. Mindent elraktam amit kaptam és feltudtam mutatni. Ő ezt nem tette meg.

Neki mint munkáltatónak nincsenek közelezettségei? Nem kellene az iratokat tárolnia? Már akkor reklamáltam mikor nem fizetett, de egy ilyen eljárás sajnos nem 2 nap. Jó is lenne.

2021. máj. 20. 13:13
 4/7 anonim ***** válasza:

Van megőrzött papírod az elrendelt túlóráról? Egyértelműen tudod bizonyítani, hogy az nem lett kifizetve?


Sok cégnél az van, hogy van egy adott havi bér, és mindig azt kapod, akkor is, ha kicsit tovább vagy benn, ezt vagy elfogadod, vagy keresel más helyet.


Az, hogy te bemondod, hogy szerinted összegyűlt 30 ki nem fizetett túlóra, semmit nem bizonyít.

2021. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kivan fényképezve a jelenléti és beadtam a banktól egy kikért papírt ami a jövedelem beérkezését igazolja, látszik hogy nem fizetett.
2021. máj. 20. 14:19
 6/7 A kérdező kommentje:
Beadtam a szerződésem is, ahova belevan írva hogy hétköznaponta 50% hétvégente 100% túlóra pótlék illetett meg. Semmit sem kaptam meg a végén.
2021. máj. 20. 14:20
 7/7 A kérdező kommentje:

Be adtam, a kijárási engedélyeim. Mindent. Bérszámfejtéseket.

És egy új dolgozó is igazolt hogy nem fizette ki őt sem felmondáskor, de nekik olyan személy tanúskodása kell aki velem dolgozott akkor. Mintha az belelátna a számlákba. A munkáltató a szerződésem se vitte be.

2021. máj. 20. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!