Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebben az esetben szólnom kéne...

Ebben az esetben szólnom kéne az ifjuságvédelemnek?

Figyelt kérdés
Egy 16 éves lányt néhány éve kiemeltek a családjából és intézetbe került, ahonnan mindig hazaszökdösött. Most lenne a családba visszagondozás, de a lány fogta magát, elköltözött egy másik városba és nem jelenik meg az időpontokra a gyámhatóságon. Se intézet, se iskola (már nem tanköteles), se család. Ilyen esetben mit lehetne tenni? Tudom hol tartózkodik, kinek kellene szólnom? Kit kellene értesítenem, kell-e egyáltalán bárkit értesítenem, vagy ez jó így ahogy van?

2021. máj. 24. 20:41
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent tudnak vele csinálni. Nem láncolhatják oda a vízvezetékhez, úgyis lelép ha akar.
2021. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

az alapján amit én tapasztaltam gyermek védelmisekkel, felesleges.

meghallgatnak és utána olyan magasról sza rnak le, hogy az csuda.

szerintem ilyen 180-200 körül kereső naplopó alibi munka ez.

ebből elvannak és magasról sza rnak a munkájukra.

de a gyámügy is kb ez a kategória.


valódi elköteleződésük az ügyek vagy a segítő szándék iránt pedig vagy sosem volt, vagy pár év alatt kiölték belőlük a kollégák.


így ha bejelentést teszel annyi lesz, hogy meghallgatnak majd eltűnnek a fenébe.

aztán ha rájuk telefonálsz, hogy mégis mi a fa sz van már, akkor-

-ja! elnézést hogy nem kerestük, de nem tudunk segíteni, hiszen már 16 éves.


ha bármilyen családjogi, gyermekvédelmi, ifjúságvédelmi ügyben akarsz eljárást és ügymenetet, akkor ügyvédhez kell menned és komoly pénzt kifizetned, különben nem tekintenek semmilyen szinten sem embernek.

2021. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!