Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki FMH-t kapott és az eljárás...

Aki FMH-t kapott és az eljárás perré alakult, elmondaná, hogy milyen kimenetele lett az ügyének?

Figyelt kérdés

2021. máj. 27. 08:33
 1/3 anonim ***** válasza:
A pert megszüntette a bíróság, mivel a felperes (aki az fmh-t kérte kibocsátani) elállt a követelésétől, mivel ráébredt, hogy alaptalanul próbált követelni és ha folytatja, akkor sokba fog neki kerülni a per.
2021. máj. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ne legyél ebben olyan biztos.


A jogosult nem akar pereskedni, de egyben ez azt is jelenti, hogy BÁRMIKOR újra küldethet FMH-t - amit ha benézel és nem mondasz ellen, akkor végrehajthatóvá válik. Vagyis nem lehetsz nyugodt.

Kizárólag érdemi döntés zárta volna le az ügyet, mert az ítélt dolgon már nem lehet változtatni. De az itt nincs, a megszüntetés lényegében nem jelent semmit.


[link]

2021. máj. 27. 18:50
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok. Teljesen nyugodt vagyok, mivel egyértelműen alaptalan a követelés. Ha nem szűnt volna meg a per, hanem ítélettel végződött volna, akkor is kétségtelenül elutasították volna a követelését.

Tudom, hogy elvben bármikor kérhet fmh-t, nyilván akkor ismét bíróságra viszem. Egyébként a "jogosult" a per megszüntetése iránti beadványában (amelyben az elállását jelentette be a bíróság felé) kijelentette, hogy "adminisztrációs hiba" miatt követelt korábban és egyben elismerte, hogy alaptalan a követelése.

Mindezek értelmében igen valószínűtlen, hogy ismét fmh-t kérne...

2021. máj. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!