Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyar állampolgárság megszerz...

Magyar állampolgárság megszerzéséhez mi kell?

Figyelt kérdés

Felvidéki magyar vagyok, de nincs magyar állampolgárságom, mivel Szlovákia még mindig nem engedélyezi. Középiskola elvégzése után minél hamarabb Magyarországra szeretnék költözni, ott szeretnék dolgozni és leélni az életem hátralevő részét.


Mit kell tennem ahhoz, hogy megszerezzem a magyar állampolgárságot? Tudom, ezzel elveszik a szlovák, de nem érdekel.


Bizonyítani tudom, családom kb. az 1850-es évek óta ugyan azon a területen él, felmenőim kb 90-95%a biztosan magyar. Ez az információ valamit segít?



2021. máj. 29. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Simán megkapod. Jól beszéled a nyelvet.
2021. máj. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%
Kövezzetek meg érte, h ezt mondom, de a helyedbe nem jönnék ide. Szlovákia már rég túlhaladta Magyarországot, és ha mi így folytatjuk, mérföldekkel jobb és élhetőbb hely lesz Szlovákia mint Magyarország, bár már most is az. Szerintem inkább csiszold a szlovák nyelvtudásod és maradj ott, ha jót akarsz magadnak.
2021. máj. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
21%
Szeretem én az antimagyarokat, csak nem mindig.
2021. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

EU-s állampolgár vagy. Nem kell magyar állampolgárság ahhoz, hogy itt élj.


Simán tudsz itt élni szlovák útlevéllel is. Munkát vállalhatsz, stb...

2021. máj. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!