Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan nézhetek utána egy...

Hogyan nézhetek utána egy állítólagos jogász valóban végzett jogász-e vagy csak kamuzik?

Figyelt kérdés

Echte jogi kérdés.

Nagyon egyszerű kérdés.

Ha valaki azt állítja magáról hogy ő VÉGZETT jogász, annak én, a mezei átlagember hogy nézhetek utána , igaz-e?

A munkahelyemen új főnököm van, aki állítólag az eltén végzett jogász.

Nagyon kicsi a világ, mert az én feleségem meg az eltén tanít. És megkértem nézzem már utána. Hát kiderült ilyen nevű ember sem a jogi sem más karon soha végzettséget sem szerzett. Az lehet hogy elkezdte a képzést, de hogy nem végzett az fix.


Érdekes.

Tehát a kérdés ennyi: hol győződhetek meg róla hogy aki végzett jogásznak mondja magát, az valóban az is?


2021. jún. 3. 16:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Jogasz akkor is ha a sulit befejezte, csak nem doktoralt le - jogtanacsos vagy valami ilyesmi.
2021. jún. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
28%

Elöször is a feleséged nem "nézhet utána" annak, hogy XY az adott egyetemen végzett-e!

Másodszor nem igazán értem, neked miért lényeges, hogy a fönöködnek milyen végzettsége van és hol szerezte - ugyanis ehhez semmi közöd!

Harmadszor, a fökönöd végzettségéhez csak a fölöttesének vagy az alkalmazójának van köze, senki másnak nincs.

Negyedszer, csak úgy lehet megállapítani, valakinek megvan-e az a végzettsége, amit mond, hogy megmutatja neked a diplomáját. De azt kizártnak tartom, hogy a fönököd egy beosztottnak fogja igazolni!

2021. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Munkahelyeden udvarold korbe a szemelyzetis kollegat, a belepteteskor masolatot keszitenek a bizonyitvanyokrol, ha van ilyen, ott lesz a dosszieban minden.
2021. jún. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ez mind nagyon szép MELLÉDUMA, csak épp nem a kérdésemre a válasz.

Ahhoz nekem VAN KÖZÖM Ha a főnököm egy önmagáról hazudozó ÓCSKA CSALÓ.



"Elöször is a feleséged nem "nézhet utána" annak, hogy XY az adott egyetemen végzett-e!


Másodszor nem igazán értem, neked miért lényeges, hogy a fönöködnek milyen végzettsége van és hol szerezte - ugyanis ehhez semmi közöd!


Harmadszor, a fökönöd végzettségéhez csak a fölöttesének vagy az alkalmazójának van köze, senki másnak nincs.


Negyedszer, csak úgy lehet megállapítani, valakinek megvan-e az a végzettsége, amit mond, hogy megmutatja neked a diplomáját. De azt kizártnak tartom, hogy a fönököd egy beosztottnak fogja igazolni!"

2021. jún. 3. 16:51
 5/18 A kérdező kommentje:

"De azt kizártnak tartom, hogy a fönököd egy beosztottnak fogja igazolni!""

És tulajdonképpen miért is nem? Hát ha minden rendben vele miért is nem? Ja ha meg kamu akkor már értem.

2021. jún. 3. 16:57
 6/18 anonim ***** válasza:
Magánnyomozó által.
2021. jún. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
61%

"És tulajdonképpen miért is nem? Hát ha minden rendben vele miért is nem?"

Mert egy fönöknek semmiféle igazolási kötelezettséges sincs a beosztottjával szemben!

Nem ártana kicsit utána nézned a munkahelyi hierarchiának meg annak, hogy ki kivel szemben köteles bármit is igazolni, bármiröl beszámolni a másiknak!

Ugyanis Pistikének semmi köze a fönök végzettségéhez, ez csak fordítva fordulhat elö!

2021. jún. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

ebbe a vitába én nem meygek bele mert a kérdésem ne erről szól.


tán el kéne olvasni a kérdésem.

egyébként már jött egy tanács hogyan lehet lépéskényszerbe hozni a főnököt hogy igazolja a végzettségét-na nem előttem, hanem szakhatóság előtt.

megteszem a lépéseket amiket javasoltak.

2021. jún. 3. 18:21
 9/18 A kérdező kommentje:

Ha tényleg van végzettsége oké.

ha nincs, az neki a székébe fog kerülni, uis a munkakörének betöltési feltétele ez.


Az egyik hasonló önkormányzati cégnél az előző ciklusban egy vezető pont ebbe bukott bele, ott büntetőügy lett a vége, de a székétől azonnal búcsút vett (elhíresült "kamudoktori" cím)

2021. jún. 3. 18:22
 10/18 anonim ***** válasza:
0%
Jó,de akkor a főnöknek sincs köze senki végzettségéhez.
2021. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!