Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Így el lehet birtokolni egy...

Így el lehet birtokolni egy lakást?

Figyelt kérdés

Ha 15 évig szakadatlanul benne él az ember, fizette a fenntartási költségeket, közterheket stb.


Viszont 15 évig tegyük fel úgy élt benne, hogy bérleti szerződés nélkül úgymond feketén tette azt.


Tehát jogilag a tulajdonos nem gyakorolta a tulajdonosi jogait - ami megszakítaná az elbirtoklási időt- (a pénz beszedése szerintem s

nem számít annak, hiszen szerződés nélkül tette azt, nem tulajdonosi minőségben).


2021. jún. 6. 22:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

NEM.

Mivel a tulajdonos tudja, hogy ott élsz, ezért nem számít elbirtoklásnak. Attól, hogy nem kér érte (hivatalosan) pénzt, még nem mondott le a tulajdonosi jogairól.

2021. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Már múltkor is megírta mindenki, hogy nem. Az meg abszurd, hogy szerinted a bérleti díj szedése nem minősül a tulajdonosi jog gyakorlásának.
2021. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"a pénz beszedése szerintem s


nem számít annak, hiszen szerződés nélkül tette azt, nem tulajdonosi minőségben"

Milyen minőségben tette szerinted?

Max azt lehet ráhúzni, hogy lett "szerződésed", mert a tulaj beszedte a bérleti díjat = ráutaló magatartàs.

2021. jún. 6. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki 15 éven át bérel egy ingatlant, akkor a 16. évben mondhatja, hogy az már az ő tulajdona?


Nem, mert a tulajdonos által engedett birtoklás - mint amilyen a bérlet is - sosem lesz alapja az elbirtoklásnak, hiszen a bérlő is tudja, nem a sajátja az ingatlan. Ugyanez vonatkozik például a haszonbérletre és a szívességi használatra is."


[link]


Add fel, ne akard ellopni más ingatlanát.

2021. jún. 6. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A bérbeadás tulajdonosi jogviszony gyakorlásának számít, szóval így nem lehet elbirtokolni. Nem olyan egyszerű az elbirtoklás különösen egy nagy értékű ingatlan (mint pl. egy lakás) esetében. Az elbirtoklónak azt kell igazolnia hogy a tulajdonos egyszer sem gyakorolta a jogait, de a tulajdonosnak elég egyszer igazolnia hogy mégis a 15 év alatt egyetlen egyszer, egyetlen felszólítás, egyetlen fizetés, egyetlen egyszer látták a szomszédok a 15 év alatt hogy veled ott beszél, odamegy, festett, befizet egy csekket stb.
2021. jún. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Micsoda egy patkány emberek vannak komolyan :D

Ilyen kérdést feltenni. Komolyan mondom észbontó… elbirtokolni a házat…

Spóroljál inkább és vegyél magadnak, ne elbirtokolgatni akarj.

2021. jún. 7. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ki a f.sz mondta, hogy én akarom elbirtokolni? Ha én lennek az, akkor E/1be irom ki a kérdést. Polgárjog vizsgám lesz csütörtökön és választ szerettem volna kapni egy ilyen jogesetre.
2021. jún. 7. 07:58
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
Bukdacsolos lehetsz ha nem megy egy ilyen jogeset.
2021. jún. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Sajnos igen, harmadik jogi szakon vagyok már de a polgár jog ennél a részénél mind a 6+dékáni kérelemre 7. vizsgaalkalmamon is megbuktam. Ezért fordultam hozzátok, és milyen jól tettem, mert megkaptam a választ.
2021. jún. 7. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogyan sikerült a vizsga?
2021. júl. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!