Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mivan akkor,ha valaki a...

Mivan akkor,ha valaki a közösköltséget fizeti,de a takarítási pénzt amit hozzácsatolnak azt nem?

Figyelt kérdés
Nemrég egy rokonomnál megszavazták a lakásszövetkezeti takarítót. Viszont ott a saját lakás m² szerint számlázzák hogy ki mennyit fizet azért hogy a lépcsőházat takarítsák.Persze joggal kivan akadva,és azt mondja ő csak az eddigi összeget hajlandó fizetni ami maga a közösköltség,a takarításra pedig nem akar többet fizetni mint 500_600ft,mivel eddig aki csinálta náluk annyiért dolgozott. Viszont ez szerintem is gáz hogy lakás m²van számlázva,hiszen nem a lakását takarítja,illetve eleve másnak kisebb a lakása,és ugyanazért a szolgáltatásért fizet kevesebbet..

2021. jún. 8. 06:25
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

"Persze joggal kivan akadva"

Nem feltétlen jogos a kiakadás, lásd lentebb.


"a takarításra pedig nem akar többet fizetni mint 500_600ft,mivel eddig aki csinálta náluk annyiért dolgozott."

Rendben, akkor csinálja továbbra is az, annyiért. Vagy csinálja ő ennyiért!


"Viszont ez szerintem is gáz hogy lakás m²van számlázva,hiszen nem a lakását takarítja,illetve eleve másnak kisebb a lakása,és ugyanazért a szolgáltatásért fizet kevesebbet.."

Minden ilyen szolgáltatást a tulajdoni hányad arányában fizetünk. Hogy miért? Képzeld el, hogy tíz lakás van egy lépcsőházban. Kilenc az enyém, egy a tiéd. Mondhatom azt, hogy te fizeted a takarítás felét, meg én is a felét, hiszen én is egy tulaj vagyok, meg te is? Persze hogy mondhatom, de te fel lennél háborodva, hiszen az ingatlan 90 százalékát én birtoklom, én használom (meg persze az albérlőim). Az az igazságos, hogy ha a lakóterületek 90 %-a az enyém, akkor én fizetem a takarítás 90%-át. Nem? De. Ugyanígy van akkor is, ha nem csak két tulaj van, hanem tíz: mindenki akkora részben járul hozzá a közös költségekhez, amekkora részt az ingatlanból birtokol. Ha te csak egy két négyzetméteres pincét bérelnél, miért kéne ugyanannyi takarítást fizetned, mint akinek 50 négyzetméteres lakása van ott?

Nyilván, ha nagyobb lakásod van, nagyobb költségekkel jár - és a nagyobb költség fáj. De erre mondja a művelt felcsúti, hogy nem kell akkora lakás, és nem fogsz annyit fizetni se.

2021. jún. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Az eredeti kerdesre valaszolva: az van, hogy tartozasa lesz, a kozos kepviselo egy ido utan fel fogja szolitani a rendezesere, aztan ha nem fizet, jon az ugyvedi felszolitas meg a lakasra jelzalogkent raterheles, de az mar dragabb lesz...


Amugy en sem ertem hogy parszaz forintokon hogy lehet ennyire fennakadni, es minek kell a szamitas egyebkent mindenhol hasznalatos es altalaban korrekt modjaba belekotni. Mindamellett: ha megszavazta a haz, akkor ahhoz mindenkinek tartani kell magat, nincs ilyen hogy 'o nem hajlando fizetni'. Ha nem tetszik, lehet tanyara koltozni, ott nem kell masokkal egyutt elni.

2021. jún. 8. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Hülyeségeket beszél az első és a második válaszadó is.


Az nem úgy van, hogy költözzn a tanyára, ha nem tetszik.

Az illető egy tulajdonos, aki megválaszthatja, hogy milyen szolgáltatásért fizet és azt is, hogy mennyit.


Az első meg kifejezetten buta ember.

A példájából is süt a hozzá nem értés.


Adott egy társasház.

Azzal van egy adminisztratív teher. Könyvelésnek hívják.

Miért is kellene a 120 nm-es lakás lakójának többet fizetnie mint a 20 nm-es lakást lakónak?

A munka darabra, időre ugyanaz.


A lépcsőház takarítása hasonló. Miért is kéne valakinek azért többet fizetnie a takarításért, aki nagyobb ingatlanban lakik?

2021. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
#3 aki h*lye a temahoz, minek szol bele? Mindenhol tulajdoni hanyad szerint kell fizetni, es nem 'darabra'. Vagy szerinted oke, hogy a 25 m²-es garzon tulaja ugyanannyit fizessen a kozosbe, mint a 130 m²-es penthouse lakoja?
2021. jún. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Vagy szerinted oke, hogy a 25 m²-es garzon tulaja ugyanannyit fizessen a kozosbe, mint a 130 m²-es penthouse lakoja?"


Vannak egy házban költségek, amelyek nm alapon és vannak, amelyek másképp számolandók.

A TH adminisztrációs terhe egy 120 nm-es lakás esetén ugyanakkora, mint egy 20 nm-es esetében. Miért kellene a 120 nm-esnek állnia a 20 nm-es költségeit, mi birka?


Ha egy 120 nm-es lakásban egy ember lakik, a 20 nm-esben meg 10 akkor a lépcsőházat 10 koszolja el egy ellenében, mégis az egy fizeti a takarítási költség 90 %-át, a másik 10 meg csak 10-et.

Érted-e mi a gond, majom?

2021. jún. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

J egyz ő k ö nyv - Ezüsthegy Lakásfenntartó Szövetkezet

[link] › közgyules_20180529

PDF

2018. máj. 29. — Gyimesi János Felügyelő Bizottsági Tag: Ha megengedik, inkább ... nem rakjuk ki a lakásból a nem fizetőket, újból elmondanám, amit az ... vesztes, mert mindkét esetben közel 1-1 év közös költségét már nem ... sok pénzt meg lehetne akkor spórolni, hogyha valaki kezelné a ... szeretnénk hozzácsatolni.

2021. jún. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves mindenki!

Persze minden válaszban van igazság,de azért akkor is kissé őrület,hogy pl a felújítást se szavazta meg mindenki az el is lett törölve.A takarításra úgyszint nem szavazott mindenki,mégis fizessen az is aki nem akarta -_-

Persze fizetni kell mindenhol..nemis ez a probléma.Na de ebbe hol az igazság akkor is hogy ugyanazért a dologért többet fizessen valaki mert nagyobb a lakása? Akkor be kéne hívni a kedves takarítót a lakásba had legyen igazán értelme a fizetésének ha már ezt így számolják..😏Nonszensz..Én pl amikor fűtést akartam lejebb vetetni meg kellett volna szavaztatni,bezzeg az alsó lakó szavazás nélkül feljebb tudta emeltetni holott nem ő a képviselő..ezis szép történet..😏

2021. jún. 14. 14:46
 8/8 anonim válasza:

Lépcsőház takarítás lakásonként.

Felújítás, m2 re van. Ebből kell fedezni a bejárat ajtók műanyagra cseréjét... Ki kellett cserélni a villanyvezetéket a házban, (( lakások egyénileg )) hogy a klíma és egyéb nagy fogyasztó háztartási gépek ne égessék le a házbeli alu vezetéket...

Ezt meg kellett csinálni. a ház és a lakók érdekében..

2023. júl. 19. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!