Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » 18 éves elmúltam, van védettsé...

18 éves elmúltam, van védettségi igazolványom, mehetek a 18 év alatti oltatlan barátaimmal olyan helyre, ahova kell védettségi igazolvány?

Figyelt kérdés

2021. jún. 9. 15:22
 1/9 anonim ***** válasza:
53%
Te oda mesz ahova akarsz, a barataid meg oda ahova tudnak ... :)
2021. jún. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%
Igen.
2021. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
tudtommal az oltatlan barátaid csak az oltott CSALÁDTAGJAIkkal mehetnek étterembe, egyéb helyre...
2021. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1%
Ugyan miért mehetnének veled a barátaid? Belegondoltál már abba, hogy amennyiben ők fertőznek, ezzel másokat meg is ölhetnek???
2021. jún. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy szülővel lehet, de szerintem teljesen mindegy, hogy épp a szülővel "ölnek", vagy velem. Miért ne lehetnék én a kísérő?
2021. jún. 9. 16:03
 6/9 anonim ***** válasza:
28%
Mert nem te laksz velük egy háztartásban.
2021. jún. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
31%

A rendeletben ez áll:


"[...] a koronavírus ellen védett személy, valamint a felügyelete alatt lévő tizennyolcadik életévét be nem töltött személy [...]"


Ez nem írja, hogy követelmény lenne egy háztartásban élni vagy családtagnak lenni.


[link]

2021. jún. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A jogivnyelvben a felügyelete alatt álló azt jelenti h vér szerinti v nevelt kiskorú gyermeke.
2021. jún. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyszülők is családtagok, velük is lehet menni, a legtöbben mégsem laknak velük egy háztartásban. Egy tanár is elkísérheti az osztályát bárhová. Táborozni is lehet. Nem értem még mindig, hogy jön ez a csak szülővel lehet menni.
2021. jún. 9. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!