Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adott a házunk. Az utcáról...

Adott a házunk. Az utcáról nézve bal oldalon rossz a kerítés, de olvastam a jogszabályban, hogy az az oldalsó szomszéd feladata megcsináltatni. Átszökött a kecskénk. Tovább lent...?

Figyelt kérdés

Szóval, nem is a kerítés érdekel, mert ez a hátsó része a kértünknek, ott csak az állataink vannak.

A problémám azzal van, hogy a szomszéd szőlőjét megette a kecske, amikor átszökött az említett bal oldali kerítésen.

Ebből lehet bajunk? Meg kell térítenünk a kárt, vagy ez az ő hibája?

Tudom, hogy én vagyok köteles az állatomat a saját telkemen belül tartani, de a kerítés miatt lehetetlen...



2021. jún. 18. 20:29
A kérdező szavazást indított:
Kell fizetnem
Nem kell fizetnem
18 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Hehe, ez annyira édes történet.
2021. jún. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Kerítést az csinál akinak szüksége van rá! (már nem kötelező egy két kivételtől eltekintve)

Az állat telken belül tartása meg független a kerítéstől, az a te feladatod.

2021. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
Akkor húzol fel még egy kerítést, ha a szomszédé nem tartja vissza az állatot. Neked kell megoldanod, hogy ne tudjon kijutni a területéről.
2021. jún. 19. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Neked kell megoldanod, neked kell kerítést építened.
2021. jún. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!