Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki vásárolt -e illetve...

Valaki vásárolt -e illetve építtetett -e be párkányi székhelyű céggel terra sec bejárati ajtót? Mi sajnos belefutottunk, es kritikán aluli munkát végeztek es nem is azt tették be. Nem lehet velük kommunikálni. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 23. 19:44
 1/6 anonim válasza:

Szia!


Sajnos igen, pont egy éve történt a kivitelezés. Megjártam velük velük én is, minősíthetetlen munkát végeztek, hibás volt a beépítés az egész ajtó ferde és hézagos, recseg nyikorog és a pántoknál el is deformálódott hogy csak a legszembeötlőbb rendellenességeket említsem. Az ügyfélszolgálat tevékenysége kizárólag az új balekok megrendeléseinek felvételére és a korábbiak reklamációinak hárítására korlátozódik. A hibabejelentésre többnyire az a válaszuk hogy fújja be a zsanérokat WD40-el akármi is a panasz. Heves reklamációk és vehemens nemtetszés nyilvánítást követően nagy nehezen sikerült kiharcolni hogy kiküldjenek szerelőt garanciális beállításra de mivel a problémát szakszerűtlen beépítés okozta nem hogy megoldást nem jelentett, a szerelő kolléga letépkedte nekem a hézagos ajtóról a szigetelést és megígérte hogy majd küldenek egy vastagabbat, további heves reklamációt követően hónapok múlva kiküldtek egy még vékonyabb silány minőségű szigetelést, majd mikor reklamálni merészeltem közölték hogy ez a szigetelés tartozik az ajtóhoz, másikat adni nem tudnak. Még egy alkalommal kiküldtek egy kollégát szintén hosszas reklamálást követően mivel az ajtó súrlódott, szorult. A beállítás során annyit sikerült elérni hogy az alsó zsanér szétesett, a fő rögzítőcsavar a szerelő távozását követően kihullott és az ajtó már nem alul hanem oldalt szorul, a szigetelés igy el is kezdett leválni. (egyedül a zármeghibásodást sikerült megjavítani, habár egy biztonsági ajtón nem hinném hogy fél éven belül normális a hasonló jellegű működészavar)

Mivel párkányi telephelyű a cég (vélhetően nem véletlenül, pont azért hogy a hozzánk hasonló balekok ne tudják a magyar fogyasztóvédelmen keresztül olyan könnyen a jogaikat érvényesíteni) így az Európai Fogyasztói Központon keresztül van lehetőség panaszbejelentésre. Segítőkészek, bejelentésemet fogadták, a Szlovák kirendeltség számára azonnal továbbították. Jelenleg tart az egyeztetés, a legutóbbi garanciális kiszállás az Ő nyomásukra jött csak létre. Javaslom próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot.

A terrasec céget senkinek nem ajánlom, a kivitelezés szakszerűtlen, a forgalmazott termék minősége silány és a cég magatartása az ügyfelek irányába felháborító, teljesen hülyére veszik az embert és csak a hárítás, lerázás, a tróger munka mosdatása megy ha megpróbál a becsapott ügyfél reklamálni, garanciális vagy elállási jogainak érvényt szerezni.

2021. nov. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Előző vagyok, itt egy link az Európai Fogyasztói Központhoz: [link]

Sok szerencsét. Ne hagyd hogy hülyének nézzenek.

2021. nov. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Sajnos én most jártam épp pórul velük. Feldobta a net a honlapot, normális cégnek tűnt, látszott, hogy Párkány, de az nem zavart, voltak vélemények , képek. Kértem ajánlatot az oldalon, fel is hívtak. Majd kérésemre visszaigazolták e-mailben ugyanazt. Érdekes volt, hogy nem mérik fel, de azt mondták 99%-ban passzol a méret és képet is küldtem. Mondták, hogy nyugodtan rendelhetek akár telefonon, nem kérnek előleget sem. Aztán jelentkeztek kb 2 hét múlva, hogy mikor hoznák beépítésre, mondtam, hogy az nem jó és elég hamar a kérésem szerint átütemezték.


Mikor megjött a két srác, azzal kezdték, hogy lesz egy kis törmelék. Mondtam, hogy tudom, de majd ők elviszik. Hogy ők nem tudják... mondtam, hogy le van írva az ajánlatban, szívesem felhívom a hölgyet, itt ne hagyjanak semmit. Akkor visszakoztak, hogy megoldjuk-megoldjuk. Furcsa volt ez is, de reméltem, hogy csak a munkások bepróbálkozása.


Az ajtót hamar kicserélték, kifújták purhabbal majd azt mondták, hogy 24h száradás és majd kell egy festő. Mondtam, hogy úgy volt a megegyezés, hogy majd következő héten visszajönnek és takarólécekkel elfedik a vésés és purhab nyomait (külön díja lesz). Hát szerintük az drága lesz nekem, de hát én tudom. Mikor elmentek, még a fóliát sem húzták le az ajtóról, nem mutattak meg semmit, én kérdeztem rá melyik zár mi.


Nyugtát írtak, mondtam, hogy számláról volt szó. Azt majd az ügyfélszolálat, ők nem tudnak. Felhívtam megint az ÜSZ-t, megerősítették, fizettem. Adtak nyugtát meg egy rossz minőségű fénymásolatot, mint garnacialevél egy pecséttel: TerraSec s.r.o. 94361 Sajka...

Az ügyfélszolgálat meg is küldte a kért számlákat másnap, érdekes, hogy különféle vállakozások nevei alatt, más az ajtó eladója, más a beépítő, megint más volt a garancialevélen. Ez is furcsa, de mikor rákerestem, valódi adószámokat adott fel a kereső, remélem igaziak.

Viszont annyit írtak, hogy a takarólécet nem tudják "alapanyag-hiány" miatt biztosítani. Ezt nem mondták, mikor megrendeltem, mikor beépítették, és zavart, hogy nem elnézést kértek és későbbre ígréték, hanem próbáltak kibújni alóla. Most itt az ajtó beékelve, purhabkeretben és semmi konkrét.


Ekkor már jobban rákerestem a neten és találtam ezt a posztot is.

Azóta beszéltem velük, az ún. "ügyfélszolgálat" teljesen gáz, "én nem látom az e-maileket, csak telefonokat kezelem", "majd hívni fogja a kolléganő". "Ha lesz alapanyag, majd keressük"

Sajnos most már biztos, hogy átverő ez a cég, kíváncsi vagyok ti meddig jutottatok az Európa Fogyasztóvédelemmel.

2022. jan. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sajnos en is így jartam. Azóta is az ajtóm így van. Nincs befejezve. Tud-e valaki megbízható szakembert aki helyreallitana a körbe purhabos ajtomat Budapesten.
2022. ápr. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Terrasec ajtót ne válasszatok a Terrasec oldalról. Atverés!😢
2022. ápr. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tegnap kijöttek. Hoztak egy ajtót, amit lent hagytak, először feljött a srác felmérni (nem volt elég az egy hónap a megrendeléstől). Kiderült, hogy bár a megadott adatok jók, az ajtó nem férne be, így kisebbet tennének be. Láttam olyat egy emelettel lejjebb, kösz, nem. Purhab körben, jó szélesen. (Azt nem ők csinálták, hanem a Jola) Elmentek, és a pasi közölte, majd keres új időpont ügyében az ügyfélszolgálat. Újabb 3-4 hét. Most elbizonytalanodtam. Lehet, hogy hagyni kellene a fenébe őket? De ki foglalkozik még ilyennel egyáltalán?
2023. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!