Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ebben az esetben?

Mit lehet tenni ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Szüleim elváltak, apámmal évek óta nem tartom a kapcsolatot, viszont a nagyszüleimmel igen. Nagypapám 1 éve elhunyt. Nagymamám egyedül maradt a házban, melyen csak haszonélvezeti joga van, és a fiai -csúnyán fogalmazva- ki akarják csinálni. Mondják, hogy majd elvitetik a pszichiátriára, ennek érdekében megpróbálják az őrületbe kergetni. Apám testvére mamámmal él. Ő agresszíven viselkedik vele, szorítja/rángatja a karját, leköpi. Apám rendszeresen bejár a házba (amikor nincsenek otthon) és fényképet lopkod el, főként a rólam készülteket pl. tabló.

Mamám volt ügyvédnél, de sajnos későn ment, ezért nem tudott változtatni a ház sorsán.

Eddig nem akartam belefolyni, eleget "harcoltam" apámmal, de már úgy érzem, hogy betelt a pohár.

Nyilván én nem tehetek feljelentést. Térfigyelő kamerák felszereltetésére gondoltam még...

19/F


2021. júl. 10. 19:33
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

A haszonélvezönek jogában áll teljesen megtiltani a lakásba történö belépést még a tulajdonosnak is meg kititlhatja apád testvérét is, ha még is megteszik, feljelentheti betörés miatt.

Emellett zaklatásért is feljelentheti öket!


Emellett a mamád cseréljen le minden zárat másikra, szereltessen fel kamerákat.

2021. júl. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Pontosan. A haszonélvező élvezi a hasznot, vagyis azt csinál a házzal, amit akar, csak nem adhatja el. Ha akarja, kitiltja onnan a fiait. Ha akarja, akkor kiadja albérletbe. Amíg él, övé a használati jog.
2021. júl. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18%
Szóval eltűnnek dolgok a lakásból? És nagyi szerint valaki bejár és ellopkodja? A mi nagyink szerint is volt ilyen. 4 év múlva már azt sem tudta szegény, mi a neve.
2021. júl. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3: Mamám szerintem nagyon is képben van. Ha nem ismerném apámat, és ha kb 20 évvel ezelőtt nem ugyan ezeket csinálta volna Édesanyámmal a váláskor, akkor én sem ezt gondolnám.
2021. júl. 10. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Mamád is jó anya lehetett, ha ilyen gyerekei lettek...
2021. júl. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Pszichiátriára pedig ma már senkit nem lehet bevitetni..
2021. júl. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
De orvos bevitetheti, de ahhoz ez még kevés.
2021. júl. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én mit tudok tenni az ügy érdekében?
2021. júl. 11. 00:04
 9/9 anonim ***** válasza:
34%

Ki kell dobni a nagybácsit. Ha nem megy magától, akkor rendőri intézkedés, távoltartási végzés. A jogait fent kifejtették. Zárcsere, feljelentés. Nincs esetleg nagyobb készpénz, másik ingatlan? Ugyanis a mama egészsége érdekében lehet, hogy nem kéne jogi ügyet csinálni belőle. Hosszú, megterhelő. És nem tudni, mit csinálna vele a fia, ha tényleg jogi lépéseket tenne. Amúgy sajnos volt hasonló öreg a családba, én még gyerek voltam. Kihívta a rendőrséget, mert lövöldözés van. (Tüzijáték volt augusztus 20.án) A fejébe vette, hogy a fia iszik. (Mondjuk tényleg ivott régen, de akkor már 20 éve nem.) A másik fia ellopta az órát. (Meglett, a halála után pár évvel, egy cipő orrába volt beleragaszva.) És ha én ott voltam, semmi nem volt, teljesen tiszta volt a tudata, értelmes dologról beszéltünk. Egyszer egy éjszaka szólt a fia, (vele lakott) hogy szétdobálta a lisztet, cukrot. Akkor is odamentünk, elmondta, hogy a fia átadta a szomszédnak a deszkákat, (ez igaz is volt) meg a rengeteg pénzt (ez már nem) és ezért volt mérges. Leültünk a konyhába, megbeszéltük, hogy nem szabad ilyet csinálni, eljöttünk, és utána nem borogatott, csak veszekedett.

Párom papája, daganatos beteg volt. Utolsó pár honapban szintén csak engem, illetve anyósomat engedte oda. Ha ott voltunk párommal, őt kiküldte a szobából, mert meg akarja mérgezni, meg boszorkány. A mamáját sem tűrte meg, késsel fenyegette. Én mérhettem meg a vércukrát egyedül. Anyósom (a lánya) ott lehetett, de borotválni csak akkor lehetett, ha ott voltam, és figyelem hogy "nehogy elvágja a nyakát". Pedig mikor megismertem a papáját, már beteg volt. Ha véletlen ketten maradtunk, akkor elmondta, hogy őt meg akarják mérgezni, a leves túl sós, a tea meg citromos. (Egyik sem volt igaz.) Aztán teljesen tisztán elbeszélgettünk egy darabig, megbeszéltük hogy mit csináltunk, mutattam képeket, adott tanácsokat, aztán egyszer csak kiküldött a műhelyébe, be kellett vinni neki egy rossz láncfűrészt a konyhába, szétszedtük, szénkefét cserélt benne, láncot cseréltünk, mert Ő megy fát vágni, mert tegnap lekaszálta a gyepet. (Persze nem ment, nem tudott már csak a wc-ig menni.) De sajnos úgy elő tudják adni szegények, hogy el is hiszi, aki nem tudja mi van.

Figyeld a mamán, és ha bármi érdekeset, furát tapasztalsz, minél hamarabb orvos, a demencia kezdeti szakaszában még rengeteg időt lehet nyerni gyógyszerekkel.

2021. júl. 11. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!