Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tenne bíróság velem, ha...

Mit tenne bíróság velem, ha egy agresszor az utcán elém állna, majd arra a kérdésére, hogy "gond van-e?" azt válaszolnám, "igen!"? Nem védhetem magam?

Figyelt kérdés

És persze a szóváltás után megtámad, én pedig megvédem magam, ő megsérül. Mit tenne a bíróság? Úgy ítélne, hogy nem volt jogos védelem, mert az "igennel" beleegyeztem egy közös verekedésbe?... hiszen tudom, hogy verekedésre provokált...bla bla bla


Két dolog miatt kérdezem, az egyik, mert megtörtént, hogy így elém állt egy agresszor, a másik, hogy olvastam olyan ítéletet, hogy arra a kérdésre, hogy "volt-e már megverve?" az a válasz, hogy "nem, de ha gondolja, kezdje", kölcsönös támadásnak minősült. Pedig a magyar nyelvtan szerint ebben nincs kölcsönösség. Úgy látom, hogy egy bíró valamilyen kifordított logikával bármire rámondhatja, hogy beleegyezés.


Egyik barátom előtt pedig - aki békésen üldögélt egy padon - ugráltak, üvöltöztek, és provokálták, hogy "na mit akarsz, gyere gyere, verekedni akarsz? Mi? Erre a barátom azt mondta, hogy "ne üvöltözzél nekem, gyere ide te, ha akarsz valamit".

Szerencsére nem lett semmi, de kíváncsi vagyok, hogy lenne-e olyan kellemetlenkedő és hasznavehetetlen bíró, aki úgy ítélné, hogy a barátom ezzel elfogadta a kihívást.



2021. júl. 26. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Birosag? :) Nem is jutna el az ugy a birosagig.
2021. júl. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Nyilván bárki megvédheti magát, csak nem mindegy, hogy hogyan teszi.

Pl ha valaki a tarkódra csap nem vághatod meg késsel vagy ha van nála egy baseball ütő nem lőheted gyomron

2021. júl. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
4%
Ezt a helyzetet úgy nevezik párbaj. Ilyenkor mindig a párbaj szabályai szerint köteles eljárni mindkét fél, tehát bíróság nem kerül szóba.
2021. júl. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
4%

"Birosag? :) Nem is jutna el az ugy a birosagig."


Nem is juthat. Ilyenkor mindig a párbaj szabályai az irányadók, abban pedig bíróság nem szerepel.

2021. júl. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem is. Mivel a kihívást elfogadtad, nem akaratod ellenére ért támadás, így az párbajnak minősül, amiben bíróságnak nincsen jogköre beleszólni. Szükség esetén párbajsegédeket kell felkérni.
2021. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Most döntsük el, hogy ez ugyanaz a személy aki adja ugyanazt a választ, vagy ennyi a mentálisan sérült ember itt.

Nincs jogilag olyan, hogy "párbaj", nem a középkorban élünk. Ha fogalmad sincs arról miről beszélsz, egyszerűen ne adj választ.


Jogos védelem az, ha megtámadnak. Ha valaki szóban agresszív az még nem minősül támadásnak, viszont azzal hogy ahelyett hogy ignoráltad volna odaálltál verekedni, kölcsönös támadás, nem jogos védelem.


Ha bármelyikőtök megsérül, az könnyű testi sértésnek számít, és mindketten ugyanúgy lesztek elbírálva (valószínűleg enyhén, ha ez volt az első esetetek). Ha egyikőtök vagy mindketten 8 napon túl gyógyuló sérülést szenvedtek, akkor már komolyabb bűntetésre lehet számítani annak aki a sérülést okozta.


Ez a törvény.

2021. júl. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!