Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszűnt a gyerektartás...

Megszűnt a gyerektartás fizetési kötelezettség?

Figyelt kérdés

23 éves vagyok, tavaly fejeztem be az egyetemet.

Apám gyerektartás fizetési kötelezettsége megszűnt ezzel automatikusan?

Nem követeltünk rajta semmit, bíróság nincs bevonva, munkáltató nincs bevonva, tulajdonképpen semmilyen hivatalos szervnél nincs bejelentve, hogy ő nem fizetett. Nem követel rajta senki semmit. Most megkeresett évek után, hogy indítványozzam a kötelezettsége megszüntetését, különben beperel.

23/L


2021. júl. 27. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

1. Megszűnik.

2. Nem szükséges szerintem nektek indítványozni semmit, ha nem állapítottak meg neki semmilyen fizetési kötelezettséget, stb.

Csak azért perelhet, ha bármilyen kár éri miattatok, de ebben az esetben erről szó sincs, hiszen mint mondtad, eddig se fizetett, tudja, hogy már nem kell...

2021. júl. 27. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Engedd perelni, majd említsd meg neki, hogy a gyerektartás kötelezettsége őt is terhelte volna, szóval vagy fizet, vagy ez is kiderül a per során.
2021. júl. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Anno mikor kicsi voltam akkor elméletileg 8ezer/hó fizetési kötelezettséget állapított meg neki a bíróság, amit helyette fizettek évekig. Amikor betöltöttem a 18-at, akkor ki is küldték neki, hogy tessék visszafizetni állambácsinak. De utána senki nem fizetett helyette, se az állam se senki, nem vonták a fizujából, új kereset nem lett beadva a bíróságon, hogy igényt tartanék rá vagy bármi, magyarán sehol nincsen nyilvántartott tartozása.
2021. júl. 27. 14:10
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Utólag nem lehet követelni tudtommal a bíróság által meg nem állapított gyerektartást követelni, de hadd pereljen csak, ha sok az ideje. Szerintem tárgyalás se lesz, mert kiröhögik.
2021. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én is ezt írtam neki, hogy eddig sem követeltem tőle semmit, ezután sem fogok, valószínű nem is lehetne visszamenőleg.
2021. júl. 27. 14:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát az előbb nem ezt írtad.

Azért van beszarva, mert most egy kicsit szigorúbban veszik a gyerektartás elmaradását.


Én bizony ezek után bejelenteném a jogosultság megszűnését, de az elmaradt gyerektartást bevasalnám rajta.


Ha nagyon rosszban vagytok, még büntető feljelentést is tehettek ellene a rendőrségen.


Összegtől függően lehet fizetési meghagyási eljárást kezdeményezni. [link]

Ha elismeri a tartozást, de nem fizet, akkor végrehajtják, ha nem ismeri el, akkor perelhettek.


Én beszélnék egy ügyvéddel, hogy mennyit lehetne legombolni pontosan, mert hát az se normális, hogy 8 ezer maradjon mostanáig, és ha már volt ehhez pofája így, akkor megérdemli.

2021. júl. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Igen, de neki ez azért fontos, mert az állambácsi utólag bevasalhatja rajta, ill. dutyiba is zárhatja, és nem mindegy, hogy mennyi az annyi.


Érthető, hogyha meg lett szabva, (először nem ezt mondtad), akkor a jogosultság végén azt be kell jelenteni.


De ezt nem így kellett volna közölni, és lehet, hogy egy kicsit megfingatnám, mert (többet is) fizethetne.

2021. júl. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A gyermektartás a gyermek 18. életévéig jár, illetve amíg nappali tagozaton felsőfokú tanulmányait folytatja, de maximum 25 éves korig. Vagyis neked mindeddig járt a tartásdíj, ehhez nem kell külön bírósági határozat.


Az elmaradt gyermektartást fél évig visszamenőleg lehet követelni. Ha most elmégy egy ügyvédhez, akkor az elmaradt díjat, a perköltséget, és az ügyvédi díjadat is behajtathatod rajta.

Ha ezt valamiért nem akarod, akkor sem árt mindezt közölni vele, csak hogy tudja, hogy ki követelhet és mit.

2021. júl. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Elméletileg az a végzés megszűnt, amit meg vissza akartak követelni tőle, azt se fizette meg az államnak, méltányossági alapon elengedték, mert összehazudott olyanokat, hogy neki 50 ezer forint bevétele van havonta közmunkából. Közben meg kint dolgozik Ausztriában és az osztrák családi pótlékot is felvette állítólag utánam, meg még ki tudja mit.


Én nem akartam és nem akarok tőle pénzt, én csak annyit akarok, hogy hagyjon végre békén, nyugodt életet akarok nélküle, mert 1-2 évente felbukkan valami hülyeségével és perrel fenyegetőzik. Legutóbb az volt 2018-ban, hogy kitalálta én tuti nem járok suliba, mert hogy tudnék mellette dolgozni és albérletben élni. Ügyvéden keresztül megkeresett, hogy minden félévemről küldjek neki iskolalátogatási igazolást, minden iskolám bizonyítványáról, hogy bizonyítsam jártam iskolába, ha ezeknek nem teszek eleget vagy nem tudom bizonyítani, hogy jogosan küldött pénzt, akkor visszaperli tőlem az azokra az időszakokra vonatkozó összegeket, amikor nem voltam rá jogosult -szerinte. De tudtam bizonyítani, mert suliztam. De itt mondtam neki, hogy itt befejeztük, minden kapcsolatot megszakítottam vele. 2018-ban volt ez, azóta nem fizetett és nem is akartam, hogy fizessen.

2021. júl. 27. 14:27
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező

Neked semmi dolgod az ügyben. Ahogy mások is írták, a kötelezettsége megszűnik önmagától azzal, hogy nem tanulsz tovább.

A helyedben jelezném a hatóság felé, hogy apád jelentkezett a gyerektartással kapcsolatban, ezen és ezen a telefonszámon vagy címen elérhető, hogy az állam be tudja rajta hajtani azt a pénzt amit előlegként gyerektartásra nektek fizettek őhelyette. Aztán a hatóság majd vagy elkapja és beszedi tőle a tartozását vagy nem, az ő dolguk. Ha 5 évvel ezelőtt, 18 évesen még fizettek helyette, akkor még nem évült el az, hogy rajta behajtsák - szerintem megérdemelné, még akkor is ha neked ebből semmi nem lenne pénzben már.

Amikor betöltötted a 18-t, akkor neked kellett volna már mint nagykorú személy a gyerektartást kérvényezned a tanulmányaid idejére, mivel ezt nem tetted meg, gondolom utólag már nem lehet követelésed az apád felé. Amúgy is maximum 6 hónapra visszamenőleg lehet kérni a gyerektartás beszedését - ez a 6 hónap a kérvényezéstől és nem az utána sokkal később megszülető döntéstől számít.

Az én apám is fizetett gyerektartást sok sok éven keresztül. neki természetes volt, hogy akkor is fizeti amikor egyetemre mentem. Semmit nem kellett tennünk amikor az egyetemet befejeztem. A fizetési kötelezettség magától megszűnik.

Szerintem apád azt szeretné ha te mondanál le hivatalosan a gyerektartásdíj fizetésről, hogy ne követelhessék rajta visszamenőleg amit nem fizetett meg nektek - ne tegyél semmi ilyet! Nézd meg azt a papírt (ha még meg van anyukádnak) amiben a bíróság döntött arról, hogy kisgyerekként apád helyett az állam fizet gyerektartást és azon szerepel, hogy ki - azaz mely hatóság illetékes az ügyben. Államkincstár, valamilyen minisztérium vagy a gyámhatóság - majd náluk jelezd apád elérhetőségét, hogy be tudja szedni tőle az állam - kamatokkal - a sok éves fizetséget!

És nem, ez nem bosszú, semmi rosszindulat nincs bennem, szimplán az a pénz hiányzik az állam kasszájából és más kisgyereknek lenne most arra szüksége, amit apádnak kellett volna már 20 éve kifizetnie helyettük.

2021. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!