Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a bejelentésemet a munkálta...

Ha a bejelentésemet a munkáltató értesítés nélkül megváltoztatta, és én elkezdek az új bejelentés szerint dolgozni egy szava sem lehet nyilván?

Figyelt kérdés

Főállású 40 órás szerződésem van, be is voltam erre jelentve de ezt a cég értesítés nélkül megváltoztatta. Ügyfélkapun rájöttem.

Most heti 10 azaz TÍZ ÓRÁBAN vagyok jelentve. Ez a heti 5 munkanapra leosztva napi 2 óra.

Feketén fehéren ott van az ügyfélkapun.

Na most ha én azt mondom hogy ezzel simán elmehetek bíróságra, de nem megyek, helyette kedves munkáltató elkezdek a bejelentés szerint bejárni (abban a napi 2 órában) akkor szava se lehet? Elvégre miért lennékén többet benn ha erre szól a bejelentés.

Heti 10 óra az napi kettő.

De tömbösíthetünk is kedves munkáltat, és akkor heti 1 nap 8 óra, meg másnap bemegyek még 2 órára és le is van tudva a 10 óra a hétre.

Nyilván szava sem lehet? Ő jelentett át, megkérdezésem és értesítésem nélkül jogellenesen, hát akkor amilyen ad adj isten...


Vélemények?


2021. júl. 27. 18:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Az a véleményem, hogy kamu a kérdés! Szokás szerint!
2021. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!