Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi történik, ha a bíróságon...

Mi történik, ha a bíróságon nem esküszöm meg, hogy csak az igazat mondom? Illetve mit csinálnak, ha egész tárgyalás alatt nem vagyok hajlandó megszólalni?

Figyelt kérdés

2021. júl. 31. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nézzél kevesebb amerikai filmet.
2021. júl. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én most komolyan kérdezem, hogy ennek a két cselekedetnek mi lesz a következménye.
2021. júl. 31. 17:38
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Rendre utasítás, pénz büntetés, örizetbe vétel.
2021. júl. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
63%

Magyarországon nem kell semmire esküdnöd, az csak amerikában van (ne amerikai filmekből próbáld a hazai viszonyokat megismerni). Itt "csak" ismertetik, hogy tanuként igazmondási kötelezettséged van. És vagy igazat mondasz vagy nem de ez útóbbi a hamis tanúzás büncselekménye. Azt is ismertetik, hogy önmagadra, vagy közeli családtagodra nem vagy köteles terhelő vallomást tenni (azaz erre hivatkozva megtagadhatod a vallomás tételt). Minden más esetben válaszolnod kell a kérdésekre (max. pl. annyit mondahatsz, hogy "nem emlékszel" "nem láttam" "nem tudom" stb.) Ha nem válaszolsz akkor ennek lehet mindenféle következménye (aztól is függ milyen eljárásban akarnak tanuként meghallgatni).

Én jártam úgy, hogy autóbalesetnél én hívtam ki a mentőt, rendőrt, tűzoltót mert közvetlenül előttem történt a baleset (más nem is volt rajtunk kívül az úton), és így én voltam az első számú tanu. És kérdeztek olyanokat, hogy tényleg fogalmam sem volt. Annyit láttam összesen, hogy az előttem lévő hírtelen fékez, én azzal voltam elfoglalva, hogy valahogy elkerüljem az ütközést, és tényleg nem figyeltem nem láttam, hogy pontosan mi történt. Kb. 40x kérdeztek rá különböző kombinációkban, és mindig csak annyit mondtam, hogy nem láttam magát a balesetet mert arra koncentráltam, hogy ne menjek neki az előttem lévőnek, ne menjek bele az árokba és valahogy megálljak. Még azt is beismertem, hogy kicsit gyorsabban mentem mint szabad lett volna, és a követési távolsággal is voltak gondok. Végül nagyon nehezen felfogták amit magyaráztam. (én egy pénzbírsággal megúsztam a sebesség túllépést és a követési távolságot).

2021. júl. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat 😁
2021. aug. 8. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A hamis tanúzás (ha nem mondasz igazat) és a bíróság előtti jogosulatlan tanúvallomás-megtagadás (ha nem szólalsz meg olyan kérdésnél, amire köteles vagy válaszolni) szabadságvesztéssel büntetendő. Tehát bűncselekményt követsz el ebben az esetben, eljárás indulhat ellened.
2021. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!