Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha az ügyészség az alábbiak...

Ha az ügyészség az alábbiak szerint határoz arról is értesítésre kerül a gyanúsított?

Figyelt kérdés

-további nyomozási cselekményt végez vagy az elvégzéséről rendelkezik

-a nyomozást felfüggeszti

-az ügyet közvetítői eljárásra utalja

-a vádemelés elhalasztásáról határoz

-vádemelés (részbeni) mellőzéséről határoz


Tehát azokban az esetekben, mikor nincs konkrét vádemelés, de még nem is zárják le az ügyet, akkor van e értesítés erről a gyanúsított felé?


Nagyon köszönöm!



2021. júl. 31. 20:00
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Minden nyomozati cselekményről, határozatról értesítik a gyanúsítottat, persze kivéve a titkosakat, mint például a lehallgatás, megfigyelés.
2021. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz amit az #1 mond.

Kérdésre a válasz, az első nem, a többi igen.

2021. júl. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

És arról magáról a nyomozás lezárultáról ( attól függetlenül majd mit dönt az ügyészség) kap a gyanúsított határozatot? Vagy minden esetben csak az ügyészség ténykedése után kap határozatot a gyanúsított?

2021. júl. 31. 21:03
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Két féle papírt kaphatsz a nyomozás végen, felfüggesztő, vagy megszüntető határozatot
2021. júl. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A nyomozás végén biztosan kapok valami értesítést vagy csak ha már az ügyészség is döntött?
2021. szept. 30. 19:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem felhívott a nyomozó, papírt nem kaptam
2022. jan. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

és miről tájékoztatott?

én azóta kaptam papírt az ügyészségtől, a nyomozó azóta nem keresett semmilyen formában

2022. jan. 19. 21:15
 8/8 anonim ***** válasza:
Arról, hogy lezárja a nyomozást és átküldi az ügyészségnek, kérdezte, hogy kérem-e hogy küldje ki újból a nyomozati anyagot, mondtam, hogy nem kell. Ez volt dec.5 körül azóta semmi se történt, semmi papír nem jött.
2022. jan. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!