Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tennél, ha éjjel megtámadn...

Mit tennél, ha éjjel megtámadna három ember késekkel felfegyverkezve, és a pénztárcádat követelnék, de véletlenül ott heverne az utcán egy töltött géppisztoly?

Figyelt kérdés

2021. aug. 7. 21:39
A kérdező szavazást indított:
Használnám.
Elszaladnék.
Megdumálnám velük.
Odaadnám a pénztárcát.
Imádkoznék a lelki üdvösségükért.
Felhívnám a rendőrséget.
Mit nekem a fegyver, én vagyok Chuck Norris.
Megcsípném magam, hogy felébredjek.
Ilyen Magyarországon nem fordulhat elő.
Úgy tennék, mintha COVID-os lennék.
59 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
Lemészárolnám őket.
2021. aug. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%

Rendkívül életszerű.

Amúgy egy földön heverő géppisztolyról honnan tudom, hogy töltött?

2021. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
84%
Nem a fejükre, hanem kicsit lejjebb céloznék, hogy minél tovább szenvedjenek.
2021. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Hát, inkább ezek kombinációja. Eldobnám a pénztárcám az ellenkező irányba, hogy felvegyék, hiszen ezt akarják, én meg felvenném a fegyvert, hogy véletlenül se használják ellenem, majd elszaladnék az első őrsre/vagy közben hívnám a rendőröket, nem csak a rablók, hanem a géppisztoly miatt is. Aztán a való életben ki tudja, mit tesz az ember egy ilyen pánikhelyzetben, de logikusan ezt tartanám a legjobb döntésnek.
2021. aug. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Megpróbálnám eladni nekik a géppisztolyt.
2021. aug. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kettes, onnan tudod, hogy rá van írva. Én ilyen esetben speciel felhívnám a rendőrséget, hogy bejelentsem az utcán heverő géppisztolyt, hogy távolítsák el, mielőtt balaset lenne belőle.
2021. aug. 7. 22:05
 7/21 anonim ***** válasza:
86%
Én odaadnám a pénztárcám bárkinek. Van benne vagy 1500 forint, ennyiért nem lövöldöznék.
2021. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!ne fáradszál már!

Életszerűtlen:

Most tegyük azt,hogy tényleg megtámadnak,és ott hever egy mp5,honnét tudjam hogy van golyó benne?

Vagy hogy nem csak elhagyott airsoft vagy után gyártott darab?

Jamés nagyon életszerű hogy késes támadás közepete neki álsz egy mp5-öt bejelenteni.

De ami kérdésre válaszolva:

Most melyire életszerű hogy ott hever egy cz scorpion az utcán?

Gondolj bele,mivel magyarországban vagyunk,és nem virginia vagy texasban vagyunk hogy random találjunk egy pisztoly vagy riktán egy éles gépfegyót.

De jó,tegyük fel hogy találok egy scorpiont mondjuk az árokban és mind szitává lövöm,akkor engem vennének elő lőfegvyer használáért.

Inkább csótányirtó+bicska+box

2021. aug. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja,és*
2021. aug. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Ha a fegyver nem a te tulajdonod, és nem is viselted a támadás időpontjáig, akkor a jelenlegi törvény szerint nem vonhatnak felelősségre. Te csak használtál valamit, amit az utcán találtál. Főleg, ha az utcai kamerák felvételei bizonyítják, hogy a fegyver már a támadás előtt ott hevert.
2021. aug. 7. 23:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!