Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogszerű egy ilyen mondatot...

Jogszerű egy ilyen mondatot írni egy ingatlan adásvételi szerződésbe?

Figyelt kérdés

Én vagyok az eladó, a vevő által hozott ügyvéd írta meg az adásvételi szerződést, ami most nálam van szemlére és jóváhagyásra, többek között ez a két mondat megütötte a szemem:


"Amennyiben jelen szerződés valamely rendelkezése vagy rendelkezésének egy része érvénytelen lenne, ez nem érinti a szerződés egyéb részének az érvényességét. Felek az érvénytelen szerződési feltételeket, amennyiben ez jogszabályilag lehetséges, olyan érvényes új kikötésekkel pótolják, amelyek az elérni kívánt célhoz a legközelebb állnak."


Mivel én laikus vagyok, ezért is kérek tanácsot itt, de véleményem szerint ha valaki, ebben az esetben a vevő fizet egy ügyvédnek kemény pénzt egy adásvételi szerződés teljes lebonyolításáért, az ügyfél nem várhatja el (de nem csak a fizető ügyfele, hanem ebben az esetben az eladó is, vagyis én) hogy az ügyvéd a törvényeknek 100%-ig megfelelő adásvételi szerződést fog írni, tehát arra vonatkozóan egy kitételt írni, hogyha a szerződés egy vagy több pontja érvénytelen, akkor is érvényes a szerződés többi része, nem furcsa és ellentmondásos a jóhiszemű hozzáálláshoz?



2021. aug. 12. 03:17
 1/8 Fsms ***** válasza:
92%
Jogilag ok, de feleslegesen bonyolít. Egyszerűen húzd ki.
2021. aug. 12. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Alapesetben az a törvény, hogy ha a szerződésben van olyan pont, ami érvénytelen, akkor az egész szerződés érvénytelen. Ezt akarta elkerülni. Viszont ez felveti azt a gyanút, hogy van érvénytelen pont benne. De miért? Nem ért hozzá? Valami simlis dolgot akar? Érdemes lenne rákérdezni, hogy mire célzott, szerinte melyik pont lehet ilyen.
2021. aug. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori betét. Most képzeld el, hogy van egy apró hiba benne, emiatt az mondják később, hogy emiatt semmis az egész, és vissza kell fizetned a ház árát. Akarod ezt?
2021. aug. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
33%
Tőled se vennék házat de még egy cukrot se. Olyan egy igazi lehetetlenség vagy te kérdező.
2021. aug. 12. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Pont ez a jóhiszemű hozzáállás, ami ebben a szerződésben van, kérdező!

Mondjuk van egy pont benne, amiről utólag kiderül, hogy nem értelmezhető, vagy abban a formában nem vonatkoztatható az adott ingatlanra. Ettől még érvényes lesz a többi rész vagyis erre való hivatkozással nem lehet visszacsinálnia egyikőtöknek sem, ha hirtelen ez jutna az eszébe.

Ui. ez fordítva szokott működni. Valaki mégsem akarja a szerződést vagy csak ki akar bújni a saját kötelezettsége alól (eladó: hogy átadja a lakást, ha fizetnek neki; vevő: hogy fizessen, éspedig határidőn belül), és akkor elkezdi bújni a szerződést, hogy mi az, ami esetleg érvénytelennek tekinthető benne, majd erre való hivatkozással az egész szerződést érvénytelennek akarja tekinteni. Az ilyen simlis esetek elkerülése érdekében került bele ez a mondat.

2021. aug. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire bizalmatlan vagy, nem tilos az sem, hogy te is fizess egy saját ügyvédet, aki a te érdekeidet képviseli. Neki megmutathatod a szerződést, és tőle bátran kérdezhetsz.
2021. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, kivéve 4-es haszontalan válasz írójának.


A helyzet az, hogy nem ok nélkül gyanakszom arra, hogy a vevő ki akar játszani engem, a történet hosszú, nem untatok vele senkit.


Az én esetemben én attól félek, hogy az ügyvéd betesz a kérésemre egy vagy több mondatot, ami engem véd illetve nekem ad garanciát valamire, ami esetleg nem törvényszerű, de erről én nem tudok.


Aláírom, és akkor utólag derül ki, hogy ezek a mondatok nem voltak törvényszerűek, a vevő nem veszi figyelembe és ezzel óriási károm keletkezne.


Tehát pont egy ilyen kitétel tudná a szerződést, ami már számomra előnytelen, hátrányos, életben tartani.


No, mindegy, a 6-os válaszoló tanácsát megfogadom, és fizetek egy saját ügyvédet.

2021. aug. 12. 12:02
 8/8 anonim ***** válasza:
Gratulàlok kérdező
2021. aug. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!