Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Támogatnátok, hogy a megcsalás...

Molnarmarcell21 kérdése:

Támogatnátok, hogy a megcsalás büntetendő legyen?

Figyelt kérdés

Komoly a kérdés.


Házasság esetében ugye eleve megszeg az illető egy szerződést.

De párkapcsolat esetén is nagy érzelmi traumát okoz egy ilyen. Ha választani kéne egy lopás vagy nyolc napon belül gyógyuló sérülés ÉS a szerelmi bánat között, szerintem a többség simán az előbbieket választaná inkább, amelyek ma bűncselekmények, az utóbbi viszont nem.


Jogi akadálya biztos nem lenne, hiszen ma is vannak érzelmi alapú tilalmak. A bizonyítás se lenne nehéz, egy rövid Ügyfélkapus bejelentéssel lehetne legalizálni a kapcsolatot, onnantól kezdve nem lehet letagadni a hatóságok előtt, hogy kapcsolatban voltak a felek.


Ne trollkodjátok szét légyszi és ne akadjatok fenn részleteken. Csak annyi a kérdés, hogy mivel ez egy évekig tartó, életre szóló, nagy érzelmi trauma, nem lenne-e jobb szankcionálni, hogy legalább szakítson előtte a csalfa fél? Az is fáj, de legalább korrektebb. Nem is megkövezést akarok vagy börtönt, de legyen valami következménye.


Száz éve még voltak ilyen törvények.


2021. aug. 18. 16:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, támogatom, ez bűncselekmény kategória
Bizonyos esetekben bizonyos szankciókat elfogadhatónak tartok
Nem támogatom, az érzelmi élete mindenkinek a magánügye, az állam csak a testi épségre és a tulajdonra vigyázzon
39 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Megbántott valaki?
2021. aug. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Alapvetően nem támogatom, ugyanakkor azt beismerem, hogy indulatból nyitottam meg a kérdést, hogy "na már megint egy gyökér" majd elolvasva az érvelésedet lehiggadtam, és így már legitim gondolatnak tartom. Egyetértek azzal, hogy mondjuk megcsalni valakit nem rosszabb, mint sértegetni, vagy nyilvánosan megalázni, amikért lehet polgári peres eljárást indítani.


Ugyanakkor nagyon praktikus okból nem támogatnám: nagyon egyénfüggő, mi számít megcsalásnak. Van akinek mást megölelni is megcsalás, másoknak az sem gond, ha a partner lefekszik másokkal, csak ne legyen szerelmes.


Párkapcsolatban eleve kizártnak tartom ezt. Annyi féle párkapcsolat létezik, hogy ebben ki tegyen igazságot. Elképzelem, ahogy felmegyünk a csajjal a Szigeten a sátorba, és mindketten gyorsan kitöltünk egy nyilatkozatot, hogy ez csak egyéjszakás kaland, és egyikőnk sem elszámoltatható azért, ami itt történik.


Az egész akkor működhetne, ha mondjuk a felek ténylegesen szerződnek a házasságkötés elején, mi fér bele a szexuális életükbe. Ezzel viszont az a gond, hogy a házasságok fejlődnek, változnak. Pl ha a feleségemmel írtunk egy kizárólagos szexről szóló szerződést, majd 10 év házasság után úgy gondoljuk, kipróbáljuk a swingert, akkor előtte elmegyünk ügyvédhez, és módosítjuk a szerződésünket, hogy a klubban, ha mindketten megegyeztünk, akkor belefér mással a szex. Aztán egyszer feljönnek hozzánk lakásra, és akkor kivetetjük a klubos részt. Aztán ha nem jött be, akkor visszamegyünk és visszacsináljuk.


Azon kívül nehezen hiszem el, hogy elrettentő ereje lenne.


Szóval, bár a szándékodat megértem, mégsem tudok beállni az ügy mögé.

2021. aug. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2021. aug. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Természetesen. A házasságtörést minden esetben halállal büntetném.
2021. aug. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
Támogatnám, mert az egész keresztény istenhazacsalád fideszbagázs a böriben ülne! :DDD
2021. aug. 18. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
69%
Azert mert egy kapcsolat kialakul, ettol meg nem lesz egyik sem a masik tulajdona. Nem csak addig kell jonak lenni egy kapcsolatban amig letrejon a 'szovetseg', hanem utana is eletben kell tartani az erzelmi kotodest. Aki elengedi ezt a dolgot, azt ertelem szerint meg fogjak csalni. Nem buntetni kell a csapodart, hanem elengedni szepen - hagy elje az eletet.
2021. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az államnak semmi keresnivalója nincs egy párkapcsolatban!
2021. aug. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
A megcsalás a bizalom olyan típusú eljátszása, ami simán válóok. Szimplán kötelezni kell a házasulandókat házassági szerződés kötésére, ami kikötést tartalmaz arra, ha a válás oka hűtlenség. Elég büntetés, ha a hűtlen fél a vagyonmegosztásnál. Esetleg ha a jog engedi, gyermekelhelyezésre vonatkozó kikötést is beleírni. Ez szerintem méltányos "büntetés".
2021. aug. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
54%

"A megcsalás a bizalom olyan típusú eljátszása, ami simán válóok."


Ez is egy tök érdekes kérdéskör. Mármint teljesen egyetértek, de szerintem ez túlságosan leegyszerűsíti a témát, és leszűkíti egy aspektusra, mintha csak egy egyféleképpen lehetne bizalmat eljátszani és ártani egymásnak egy párkapcsolatban.


Érdekes szerintem azon elgondolkodni, hogy mi is a megcsalás. Szeretjük leegyszerűsíteni arra, hogy valaki önző módon elárulja a párját azzal, hogy valaki mással kezd szerelmi/szexuális kapcsolatot titokban. Ha egy szinttel mélyebbre megyünk, akkor általánosabban úgy lehet megfogalmazni, hogy az egyik félnek hiánya van valamiből, amit a párkapcsolaton kívülről orvosol, amivel megbántja, elárulja a partnerét. Ezt pedig nagyon sok módon el lehet követni.


Példa: egy haverom és a felesége nem tudott megegyezni egy pénzügyi témakörben. Erre a feleség önállósította magát, elment és felvett egy cofidises uzsorahitelt, hogy csak azért is bebizonyítsa az igazát. Mindezt titokban tette, és teljesen véletlenül derült ki - ráadásul addigra már nem kis bajt okozva.


Az én szememben a fenti példa konkrétan teljesen azonos gazdasági szempontból, mint a megcsalás szexuális, vagy érzelmi szempontból: nem kapott meg otthon valamit, megszerezte máshonnan, titokban. Csak magára gondolt, hazudott és bajba sodorta a családot. Esetükben az a vicc, hogy a srác szerintem kevésbé haragudott volna, ha a felesége mással szexelt volna.


Jellemző közhely, hogy a félrelépés mindig tünet. Egy lány haverom éppen válófélben van, mert a férje megcsalta. Alapvetően kívülről a történet egyszerű: megszületett a gyerek, apának nem jutott annyi szex és romantika, egyből elment máshová dugni. A valóság ezzel szemben árnyaltabb.


Amint megszületett a gyerek, teljesen átvette a központi szerepet, mintha a lány új szerelme a gyerek lett volna, apával szemben meg átváltott házi sárkányba. Ha találkoztunk még előttünk is csicskáztatta, szemforgatva szólogatott be neki mások előtt. Konfliktusba került a srác anyjával is, és többször mindenki előtt töketlennek nevezte a srácot, amiért nem állt feltétel nélkül őmellé. Felválltaltan "szexmegvonással" (saját szóhasználata) büntette a srácot ha nem tetszett neki valami. A srác nem magyar anyanyelvű, ha találkoztunk a csaj leült magyarul beszélgetni mindenkivel, a srác meg vigyázott a gyerekre. Rendre mi erőltettük az angolt, hogy a fickó is be tudjon szállni.


Én aztán nem védem a srácot, mert kb csak jobb módja lett volna a konfliktus kezelésének, mint amit csinált. Csak nem szeretném kifelejteni, hogy a lány sem volt ám jobb. Kicsit néha az volt az érzésem, hogy addig provokálta a srácot, míg az a hülye csinált valamit, amiért 100%-ban a nyakába lehetett varrni a felelősséget, hiszen "tudom, hogy én sem voltam szent, de ő félrekefélt". Bíróságon így akkor mindent vinne a csaj?


Ugyanígy nem csalás-e, ha a haverokért, munkáért, saját családért passzolom le a páromat állandóan? Ha belevonom a párom szüleit a veszekedéseinkbe? Ha a külső megfelelési kényszer miatt a páromat szorítom háttérbe? Ha úgy iszok, hogy a feleségem ne lássa, mert tudom, hogy utálja?


És valahol pont ez a bajom azzal, ha csak a megcsalást büntethetővé tesszük, mert kiemelünk a házassági árulások közül egyetlen egyet, amit ha valaki elkövet, akkor mindent a nyakába lehet varrni, holott szerintem ez csak egy elem egy elég hosszú listán. Kétségtelenül az egyik, ha nem A legsúlyosabb, de nem az egyedüli.

2021. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Az én szememben a fenti példa konkrétan teljesen azonos gazdasági szempontból, mint a megcsalás szexuális, vagy érzelmi szempontból"


Akkor nagyon nincs rendben az értékrended. A szexualitás egy belsőséges bizalmi kapcsolat, nem szimpla testnedv ürítés. Ráadásul olyan, aminek párkapcsolaton belül is lehetnek hosszan ható következményei (gyerek, akár nem tervezett, illetve konfliktus a megtartása körül).


"Ha találkoztunk még előttünk is csicskáztatta, szemforgatva szólogatott be neki mások előtt. Konfliktusba került a srác anyjával is, és többször mindenki előtt töketlennek nevezte a srácot"


Van egy olyan gyanúm, hogy nem tévedett az állítással és a srác a gyerek születése előtt is papucs volt. De az tény, hogy rosszul kezelte a helyzetet.


"Ugyanígy nem csalás-e, ha a haverokért, munkáért, saját családért passzolom le a páromat állandóan?"


Nem, ez elhanyagolás. Az ember ritkán létesít intim kapcsolatot például a karrierjével. Az elhanyagolt fél jogosan érzi sértve magát, de nincs egy szinten a megcsalással.


"Kétségtelenül az egyik, ha nem A legsúlyosabb"


Pontosan ez a lényeg. Nem csak úgy találomra kiemelünk egy elemet, hanem a legsúlyosabbat emeljük ki.

2021. aug. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!