Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az tényleg igaz hogy létezik...

Az tényleg igaz hogy létezik egy törvény amely azt írja elő hogy csak pénzintézetek ( egész konkrétan bankok meg valutaváltók ) válthatnak fel bankjegyet kisebb vagy nagyobb címletre ?

Figyelt kérdés

És ha igen akkor mi a neve annak a törvénynek illetve hol és/vagy hogy tudnám megtalálni ?



Azért kérdezem mert már kerestem utána és nem köpött ki semmi konkrétat a keresőm ...



#törvény #pénzintézet #pénzfelváltás
2021. aug. 23. 06:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Hogy létezne??? Akkor a boltban sem adhatnának vissza, vagy válthatnának fel pénzt.
2021. aug. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olyan van ,hogy a lejárt,forgalomból kivont bankjegyeket át lehet a pénzintézetekben. [link]

De a forgalomban lévők beváltását ugyan mi értelme lenne lekorlátozni?

2021. aug. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát én azt már több embertől hallottam hogy azért szinte lehetetlen egy átlag boltban felváltani ( pl ) egy húszezrest négy darab ötezresre anélkül hogy vásárolnál valamit , mert a NAV-nak állítólag joga van ilyesmi miatt pénzbírságot kiszabni ...


Magyarán szólva egyesek szerint azért nem lehet betérni egy sarki ABC-be csupán azért hogy felváltsál hogy tízezrest , mert valamilyen ( nagyon homályos ) törvény vagy rendelet megtiltja a boltosoknak azt hogy ilyen tevekénységet folytassanak .

2021. aug. 23. 08:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Max. olyan van, hogy mások nem kötelezhetőek váltásra, ha a szolgáltatásaikat nem veszed igénybe.
2021. aug. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudok ilyenről. Nem kötelező váltania, ellenben ha fizetsz kötelező elfogadnia bármely érvényes fizetőeszközt.

Az adott boltok szokták megtiltani a váltást, egyrészt védve magukat a csalóktól, másrészt ne tartsák fel ezzel a pénztárost.

Olyan törvény viszont van, hogy max hány pénzérmét köteles elfogadni a pénztáros vagy bárki más fizetéskor. Szóval a kicseszek valakivel és 5 Ft-osokkal fizetem ki a tartozásom nem működik.

2021. aug. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pár hónapja a Lidl-ben vásároltam és a kasszánál (már fizetés után) fel akartam váltatni egy tízezrest. A pénztáros azt mondta, hogy nem lehet felváltani, mert banki tranzakciónak minősül. Ha vásárolok és azzal a tízezressel fizetek, akkor tudja csak felváltani.
2021. aug. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os ,


Igen erről már én is hallottam és azt nagyon furcsálom hogy miért nem tudtam a mai napig előbányászni egy konkrét törvényt vagy rendeletet amely kerek perec azt állítaná hogy tilos egy kasszásnak ilyen fajta " banki tranzakciót " lebonyolítani ...


Hiszen ha már valami törvénybe vagy rendeletbe van foglalva akkor elvileg kéne legyen róla írott nyom .

2021. aug. 24. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!