Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nincs semmifajta (még...

Ha nincs semmifajta (még szóbeli sem) szabályozása a céges levelezésnek akkor a cég milyen alapon osztogat figyelmeztetést ha valaki nem nézi?

Figyelt kérdés

Megelégelve azt hogy mindenkinek a saját gmail freemail stb címe volt, szedett vedett free címek, a cég létrehozott vett egy belső ügyviteli programot melynek van saját levelezője is.

De arról megfeledkeztek hogy akár az SZMSZ-be akár a házirendbe, vagy bárhova bevezessék az erre vonatkozó elvárásokat és szabályokat.

Így sehol egy árva mondatban sincs szabályozva, hogyan mikor milyen rendszerességgel kell nézni a céges levelezést.

Kollega X hétig nem nézte, fegyelmit kapott.

Kérte mutassanak neki bármit, akármilyen írásba lefektetett szabályozást amiről ő mint dolgozó tudhatott ami azt írná elő hogy ő köteles X időnként nézni a levelezést.

Nem tudtak ilyet mutatni mert ilyen nem is létezik.


Akkor mi alapján várják el hogy bárki is nézze? Milyen elvárás ellenőrizhető fekete fehér szabály alapján?


2021. aug. 23. 09:14
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Tehát hogy teljesen tiszta legyen a céges levelező hivatalosan szabályzás szintjén nem létezik. sehol semmiféle dokumentumban még csak említve sincs.
2021. aug. 23. 09:15
 2/19 anonim ***** válasza:
79%
"Kollega X hétig nem nézte, fegyelmit kapott." Hát magától értetődő dolgokat nem szoktak szájba rágni. Én már azt is furcsállanám, ha naponta nem nézne rá valaki.
2021. aug. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Hát magától értetődő dolgokat nem szoktak szájba rágni. "


hogy te mit furcsállasz az a te dolgod, de egy jogász meg azt mondaná erre mi van leírva a szabályzatban? Semmi? Még szabályzat sincs?

Ja. Hát akkor elvárás sem lehet mert mégis mi alapján!

Ezt mondaná a jogász (mert megkérdeztem egy jogászt, nem voltam rest)

2021. aug. 23. 09:19
 4/19 anonim ***** válasza:
82%
Ha ilyen "okos" vagy, és azt hiszed, tudod a választ, akkor minek kérdezősködsz itt?
2021. aug. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Jól értem, a cégnek van egy saját címe, (amióta nem free címe van), a dolgozóknak pedig free címeik vannak, és erre küldözgetik a dolgokat?
2021. aug. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
63%
Akkor pereljen a kollégád. Vagy ő is ilyen rakás szerencsétlenség, mint te, hogy csak azok előtt van nagy pofája, akik semmit nem tudnak tenni az ügyében?
2021. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Jól értem, a cégnek van egy saját címe, (amióta nem free címe van), a dolgozóknak pedig free címeik vannak, és erre küldözgetik a dolgokat?"

nem jól érted.


A cégnek lett egy vállalati keretprogramja (benne e-munkaidőnyilvántartással pl) és ennek egy sokadik szolgáltatása a belső levelezőfiók.

Be kell lépni a programba és ott eléred a belső levezést.

HA BELÉPSZ.


Mert igazából a sima mezei dolgozónak ezzel a keretprogival kb semmi dolga sincs... a bérszámos ebben összesíti a munkaórákat tehát neki ez a program létfontosságú.

De a sima melósnak kb semmire se jó csak egy nyűg. Semmi dolga sincs vele.

És van aki szarik rá és nem lép be, mert minek lépjen.

Tessék itt az eredmény.

2021. aug. 23. 09:34
 8/19 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy a jogász ezt mondja ez a dolga, hogy ki miért mentesül mi alól, de gondolom a felséged/anyukád se mondja minden nap hogy ha pisilned kell menj ki de azért gondolom nem pisilsz be. Én nekem se írták le hogy nézzem vagy hogy otthon is jelentkezzek be de tudom, miért kapom fizetésemet és hogy mi kell hozzá hogy el tudjam végezni, ha a kolléga nem akar e-mailket nézni akkor más munka kör kell neki ahol nem kell.
2021. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

És mit mond a jogász:a cég elvárhatja azt is hogy naponta óránként nézze a levelezést, semmi gond.


HA ezt előre írásban dokumentálhatóan közli a dolgozóival fix elvárásokkal.

Ha nincs ilyen szabályzat (és nincs) akkor semmit nem várhat el. Azt se hogy évente 1x ránézzen mert mégis mi alapján várná el.

Tessék. Elmélet vs valóság.

2021. aug. 23. 09:36
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Eleve új program bevezetésénél illik egy oktatást tartani a program használatáról. Ott elhangozhat az is, hogy mit várnak el, majd alá kellene íratni a jelenlétit. Másképp honnan is tudná az ember? Még komolyabb informatikai cégeknél is ez a eljárás tőlünk nyugatabbra.
2021. aug. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!