Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lefizeti a munkavállalóját...

Ha lefizeti a munkavállalóját a munkáltató hogy ne menjen át rivális céghez megoldani egy problémát, az ütközik valamilyen törvénybe?

Figyelt kérdés
Nagyon röviden van két élelmiszergyár ahol ugyanolyan régi szovjet gépet használnak a soron. A rivális cégnél elkalibrálódott így selejtes termékeket gyárt, ugyanez megtörtént a másik gyárba is ahol sikeresen kijavította a gépész, és most azt a gépészt akarják fűzni hogy oldja meg nekik is, mert ezekhez lehet más nem is ért az országban, de elmondta a főnökének aki meg lefizette hogy ne segítsen a másik cégnek. (Elvileg dupla fizetés abban a hónapban egy versenytilalmi megállapodás részeként plusz 15% béremelés örökre). A rivális cég valahogy ezt megtudta és elvileg bíróságra akarja vinni mert ez piaci verseny befolyásolása.
2021. aug. 24. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
11%
Bonyolult eset, majd a bíróság eldönti. De elvileg ütközhet.
2021. aug. 24. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%
Egyre jobbak ezek a sztorik :)
2021. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
A legtöbb munkaszerzodes amúgy is tartalmazza, hogy konkurencianak nem dolgozhat a munkavallalo... Ehhez nem kell lefizetninsem senkit.
2021. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem lefizetés, hanem megfizetés. A jó munkaerőt meg kell fizetni. Ilyen nincs, hogy egy alkalmazott átmegy a konkurenciához és oda is bedolgozik. Ez valószínűleg a munkaszerződésében is benne van.
2021. aug. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem törvénytelen, így működik a piacgazdaság. Oda megy a munkavállaló ahol többet fizetnek neki, vagy ha a munkáltató meg akarja tartani a munkavállalóját akkor kénytelen bért emelni hogy ne menjen át máshová.
2021. aug. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát én most elővettem a sajátom hogy van-e benne ilyen de nincs, így gyanítom a gépésznek sem. (a versenytilalmijában nyilván van amit most írtak)
2021. aug. 24. 10:00
 7/12 anonim ***** válasza:
90%

Kinek a dolgozója ez a gépész? A SAJÁT cégének az az érdeke, hogy a SAJÁT dolgozója, akit eddig fizetett az NE menjen át a KONKURENS cégnek hasznot termelni.

Emberileg érthető ha azt gondolod úgy lenne helyes hogy a gépész mindkét cégnél megoldja a hibát, az üzleti életben viszont ez nem elfogadható.

A másik cég veszteni fog, mert nem egy külsős emberről van szó, hanem a cég saját alkalmazottjáról. Még azt is megtehetik hogy szerződést kötnek a munkavállalóval, hogy fél évig nem mehet a konkurenciához dolgozni azután sem ha felmondott a munkahelyén vagy ők rúgták ki valamiért.

Ha a másik cég azt akarja, hogy ez a gépész náluk dolgozzon, akkor kínáljanak neki ennél többet, hosszú idejű szerződést még magasabb bérrel!

A két cég között is születhet megállapodás, hogy az egyik engedje a munkavállalóját a másiknál is dolgozni, de ez láthatólag most nem létező megoldás, a cég nem akarja a konkurensének a segítséget engedni. A gépésznek kell döntenie, hogy marad vagy megy - és ehhez a másik cégnek kell felkínálnia többet. De a gépész ha megy akkor nincs visszaút.

Amúgy ez nem jön be a munkavállalóknál. Amikor kezdtem dolgozni, ott a fejlesztő mérnököt pont így csábították át a konkurens cégtől, volt egy probléma az egyik termék gyártásánál, amit senki nem tudott megoldani, róla tudták, hogy ért annyira a szakmához, hogy talán neki sikerül. Magasabb fizetéssel elcsábították a cégétől ahol sok éve dolgozott és valóban pár hónap alatt megoldotta a problémát, a cég nem ment tönkre a gyártási gond miatt, sikerült rendezni a folyamatokat és a gyártás folyamatos lett. A következő héten megkapta a felmondását, mert ezután már nem volt rá szüksége a cégnek és nem akarta azt a magas fizetést megadni egy mérnöknek akinek már csak figyelnie kell utána a gyártást és nem ilyen problémát megoldani. Szóval egy stabil munkahelyet ott hagyott egy magasabb fizetés reményében és pár hónap alatt az utcára került.

2021. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szabályosan jártak el. A munkavállaló közölte a munkáltatójával, hogy másodállást vállalna, az pedig mivel konkurenciánál történt volna, ezért megtiltotta. Hogy ne érje hátrány a munkavállalót a munkáltató még plusz juttatást is adott, nehogy el akarjon menni.

Nem lehet csak úgy másodállást vállalni, ahhoz bizony a (fő)munkahely rábólintása is kell. És ésszerű indokkal megtilthatja. Az egyik ilyen, ha konkurenciának akar dolgozni.

Kicsit részletesebben:

[link]

2021. aug. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen szabályos. A másik cég pert se fog indítani, nincs az az ügyvéd, aki vállalna egy ilyen eleve vesztes keresetet.


Amúgy ha olyan a gép, hogy már szakember se akad, aki megjavítsa (és most alkatrész nem is kellett, lehet, hogy a következő hibánál az is kellene), akkor kicserélik. Az érthető, hogy amíg jól működik, nem szánnak erre pénzt, de ha elromlik, azonnal lépni szoktak.

2021. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jogszerűen járt el a munkáltató és a munkavállaló is. A másik cég puffogása csak üres fenyegetőzés, de ha beszélt jogásszal akkor pontosan tudja már az elején elbukna egy ilyen pert. Semmilyen befolyásolás nem történt a piaci versenybe, a másik cég megtehetné hogy dupla fizuval át akarja csábítani a munkavállalót, vagy a piacról keres szakit, de azt is hogy lecseréli a régi technikát egy újra.
2021. aug. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!