Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaphat egyetemen államilag...

Kaphat egyetemen államilag finanszírozott képzést egy külföldi,nem Eu-s állampolgár hallgató,ha hozzámegy a barátjához feleségül (így ezáltal magyar állampolgárrá válik.)?

Figyelt kérdés
Eddig azért nem kaphatott(pedig mindenből 5-osre vizsgazott),mert nem magyar hallgató és így a tanzániai államtól kervenyezhetne csak (szülőhazájá) de ott meg szerződés van,hogy akkor ad ha utána fixen visszamegy és ott dolgozik x évig . De a barátnőm nyilvan azért jott el afrikabol mert nem tul jo az élet ott úgyhogy nem tervez visszamenni. Én nagyon szeretem őt, és megszenved a tandíj fizetésével( a családja nem tudja jelenleg támogatni mivel az apja beteg lett és ott nem ingyenes az egészségügy) szóval akár el is venném felesegul ilyen fiatalon is fél év után.

2021. aug. 25. 18:16
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ettől még nem lesz automatikusan magyar állampolgár.
2021. aug. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha elvennèm feleségül? Dehogynem.
2021. aug. 25. 18:23
 3/4 anonim ***** válasza:
95%

"Házasságkötéssel

Jelenleg a honosítás kedvezményes megszerzésének egyik lehetséges útja.


Kedvezményesen honosítható az, aki a honosítás b) és d) pontjaiban meghatározott feltételeknek megfelel, magyar nyelvtudását igazolja és


10 éve magyar állampolgárral él érvényes házasságban, vagy

5 éve magyar állampolgárral él érvényes házasságban és közös gyermekük született."


[link]

2021. aug. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon nagy tévhit attól hogy elveszel feleségül nem lesz magyar állampolgár.

Hogy megkapja a magyar állampolgárságot Minimum öt évet kell itt élni és dolgozni a és vizsgáznia kell utána. Szóval attól, hogy elveszed feleségül nem jár a magyar állampolgárság neki.

2021. szept. 8. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!