Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehetséges végrendeletet irni...

Lehetséges végrendeletet irni meg nem szuletett (és meg sem fogant) ember javára?

Figyelt kérdés
2021. aug. 26. 11:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
A valamikori unokádra szeretnél hagyni valamit?
2021. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Igen, én is így írtam meg az enyém, hogy ha születne gyerekem, akkor ráhagyok mindent, amúgy meg... És jött a lista. Közjegyző látta, azt mondta, így jó.
2021. aug. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az unoka a legjobb példa, de nem feltétlenul erre gondoltam. Inkább abbol a megközelitésből érdekel a kérdés, hogy ugy lehet e végrendeletet irni hogy meghalok a vagyonom a példa szerint unokámra hagyott részét addig zárolják, amig meg nem szuletik pontosabban amig nagykoru nem lesz. Értelemszeruen meghatározhato egy időpont amikor már nem lesz lehetséges hogy unokám szulethessen s akkorra lehet egy kitételt berakni hogy akkor kié legyen.
2021. aug. 26. 11:27
 4/11 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, akkor ki lesz a vagyon kezelője addig?

Mondjuk ráhagysz a nemlétező unokádra egy házat. Addig azt kinek a kötelessége gondozni, az esetleges kötelezettségeket teljesíteni (pl. havat elsöpörni előle)? Ha parlagfüvet növesztenek rajta, kit bírságol meg az önkormányzat? És ha neki ez teher, és el sem adhatja, hisz nem az övé, akkor mi van?

2021. aug. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Házat így örököltetni nem túl bölcs gondolat.
2021. aug. 26. 12:24
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Nem lehet ilyet.

Végrendelkezni csak konkrét, élő személyek javára tudsz.

Minden ezzel ellenkező állítás hazugság vagy kitaláció.

2021. aug. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na várjunk, várjunk!

6-os és 2-es nincs ellentmondásban egymással!

Mondjuk írok egy végrendeletet unokára vonatkoztatva, mint 2-es. Ha halálom napján van élő unokám, akkor ő örököl. Ha nincs, akkor meg megkapja vagyonomat mondjuk az Izraelita Hitközség - ha éppen ezt írom a végrendeletbe.

Így tehát, ha nincs élő unokám a halálom napján, akkor nem kell senkinek arra várnia, hogy majd (esetleg) születik. Halálomig nem született, tehát a Hitközségé a vagyonom.

2021. aug. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Mondjuk írok egy végrendeletet unokára vonatkoztatva, mint 2-es. Ha halálom napján van élő unokám, akkor ő örököl. "


Ilyen nincs.

2021. aug. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szükséges az egyértelmű örökösnevezés, vagyis az, hogy a szövegből beazonosítható legyen a kedvezményezett személye. Nem érvényes tehát az az örökösnevezés, amely egy feltétel bekövetkeztétől függ, pl.: „a halálom évében az NB-I-ben győztes focicsapat kapusa” vagy „Kovács János majdan megszülető ötödik gyermeke”. Lehet azonban örökös az, aki a végrendelet készítésekor még nem született meg, de már megfogant.
2021. aug. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na, köszönöm, akkor már tényleg tisztán látok!
2021. aug. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!