Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghúztam egy külföldi autót,...

Meghúztam egy külföldi autót, ki fizettethetik velem azt a kárt?

Figyelt kérdés

Szerelésre volt nálunk, el is készült viszont mikor jártam ki figyelmetlen voltam és kb 30-40cm-en karcok és kisebb horpadások keletkeztek. Felhivtam elismertem mondtam nekik a felelősségét vállalom.

Nos ők "magyarok" de kint élnek (nem romák még véletlenül sem)

Voltunk rendőrségen is mert nemtudtunk megegyezni, ők nem is akartak hanem biztosítózni szerettek volna, idáig rendben is van. Ma jöttek (közben eltelt pár hónap) és nem biztosítóhoz mentek hanem bementek kint a helyi márkakereskedésbe és felmérették a kárt.

Egy 2006os kisbuszról van szó (ráadásul elvileg céges autó)

Hozzáteszem azóta se csináltatták meg nem is érdekük.

Tehát adtak nekem ők egy lapot amin 6000euro-s javítási költség szerepel.

Ezt kifizettethetik velem?


Nem fogadtam el a lapot, mondtam nekik hogy menjenek be a biztositóhoz és majd hivatalos úton keressenek meg a hivatalos szakértő által kiállított lappal.


Gondolom be akartak húzni, van esély hogy ki kell fizetnem ennyi pénzt?



2021. aug. 29. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt az egészet nem értem. Van köteleződ? Miért nem a biztosítóddal tárgyalnak, miért veled?
2021. aug. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyéni vállalkozó vagyok, ide ugye nem kötelező a biztosítás, de már látom hogy kellett volna kössek rá. Én vezettem, kijáráskor történt.


Viszont ennyi pénzért lehet venni már még 1 olyan autót.

2021. aug. 29. 18:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahha, szóval nem közlekedési baleset történt? Ja, ezt simán rádterhelhetik, ha máshogy nem polgári peres eljárással.


A nyugati szervizek nem olcsók :)

2021. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Nem közlekedési baleset volt, magánterületen történt.


De nyilván azért mentek márkaszervízbe mert ott jobbak az árak, csak azt nem értem ha egyszer megbeszéltük a biztosítós dolgot miért nem odamentek? Gondolom mert ott kevesebbet adtak volna.

2021. aug. 29. 19:02
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

De ha nincs biztosításod akkor hogy mentek volna a biztosítóhoz? A saját biztosítójukhoz nem fordulhatnak mert nem ők okozták a kárt. A Cascohoz nem mennék, mert ha nincs bónuszvédelem akkor a biztosítás éves díja megugrik ám.


Egyik ismerősöm BMWjét meghúzták Magyarországon, jelentették normálisan a biztosítónak, majd ő betolta otthon a BMW márkaszervízbe ahol teljeskörűen intéznek mindent. Az ügy lezárulta után kapták a levelet, hogy valami 2400 euros javítási költséggel terhelték meg a másik biztosítót, pedig az csak egy lökhárítófényezés volt :D


Vagy esetleg azért mentek márkaszervízbe, mert céges autó? Vagy ez, vagy az, vagy le akarnak húzni. Vagy akármi vagy bármi. Drága lecke sajnos, de nincs mit tenni.

2021. aug. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nem ők okozták, viszont van egy hivatalos nyilatkozat amiben elismertem a felelősséget,így pedig hogy nekem nincs erre biztosításom ezért a saját biztosítojukhoz fordulnak akik felmérik a kárt majd rajtam behajtják, na de 6000euro 1 kis horladásért meg pár karcért.. Finoman fogalmazva is erős.
2021. aug. 29. 20:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tehát:

Autószerelő ev vagy

Megjavítottad a kicsit közben kárt csináltál

Elismerted

Most meg csodálkozol, hogy ki akarják fizettetni


Ev-ként teljes vagyonoddal felelsz amúgy


6000 euroért meg nem veszel új kocsit ellenben 20000 forintért egy ügyvéd ad tanácsot

2021. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

"nekem nincs erre biztosításom ezért a saját biztosítojukhoz fordulnak akik felmérik a kárt majd rajtam behajtják"


Ez nem feltétlenül így működik. A kötelező felelősségbiztosításod közúti károkozás esetén fizet, a cascod meg saját/ismeren károkozásért. Ő más okozta kárral hiába fordul a saját biztosítójához mert az elhajtja, főleg abban az esetben ha a szerződésben meg van szabva, hogy ki jogosult a jármű vezetésére. Ez esetben nektek a te biztosítódhoz kellett volna fordulnotok, mert az téritené az ő kárukat, csak neked ilyen nem volt.


Egy biztosító nem fog a saját biztosítási hatálykörén kívül eső káreseményben eljárni vagy fizetni mert neki ilyet nem kell tennie. Ha esetleg van jogsegély a biztosításban akkor segítenek az ügy elintézésében, de ez nem hozzájuk tartozik.

2021. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nem azon csodálkozom hogy ki akarják fizettetni, kifizetem nem arról van szó, de a valós kárt szeretném kifizetni amit okoztam, nem azt amiről ők hoznak egy a4-es lapot rajta az összeggel és fizessem ki. Azért ez nem így működik.


Közben kapom már a fenyegetéseket..

2021. aug. 29. 21:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"de a valós kárt szeretném kifizetni amit okoztam"


Aminek a javításáért teljesen más összeget fognak elkérni Mátészalkán,Győrben és Salzburgban. Írtam idei példát, egy lökös fényezése 2400 euro, otthon meg max 300 lett volna.. :D

2021. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!